Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kiselőadást kell tartanom...

Kiselőadást kell tartanom szempontok alapján,5-ből 3-mal semmi gondom nem volt, de viszont kettőnél elakadtam :/ "Tantárgyak " és a "Iskola típusok" valakinek van ötlete h kezdjem el akármelyiket? :/

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Most őszintén: ennyiből Te tudnál segíteni? EGyáltalán hova jársz, milyen tárgy, miből kell kiselőadást tartani?
2012. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva én se nagyon tudom mit kell beteg voltam de a magyar tanárunk kiosztott mindenkinek valamit....én ezeket kaptam nincs mihez kötve ....mondta h Tantárgyakat,Iskola tipusokat..... dolgozzam ki ....kérdeztem h hogycsináljam annyit mondott legyek kreatív,nem írhatja meg helyettem :/ (nnem külön tantárgyról kell hanem maga az összesről irni valamit sztem....Iskola tipusokról meg fogalmam sincs mit kéne :/ )
2012. nov. 17. 13:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia ! Tantárgyakról talán Te is tudsz írni, leírom az iskolatípusokat, mert ez nehezebb egy gyereknek. Úgy értem, áttekinteni ezt, ezért vázlatba foglalva írom. Jó ?

Fenntartásuk szerint,:

/aki fizeti a tanárokat,számlákat, hogy értsd/

1. állami, 2. önkormányzati, 3. egyházi, 4 alapítványi iskolák

Fokozatuk szerint:

/tehát: alapfokú, középfokú, felsőfokú képzés/

1. általános, 2. középiskola, 3. főiskolák, egyetemek

Tanítási módszer szerint: több fajta van, pl. Waldorf, ezek általában alapítványi iskolák

Középiskolák felosztása:1. gimnázium a. 4 osztályos,

b. 5 évfolyamos /itt 0-dik osztályban csak nyelvtanulás van, év végén nyelvvizsga tehető/

c. vannak még 6, ill. 8 osztályos gimnáziumok is, úgy tudom,attól függően, a felső tagozat hányadik oszt.-ból mennek oda a diákok.

2. szakközépiskolák, ezek között is vannak 0-dik osztályosok

/l. és 2. pont alatti középiskolák érettségit adnak/

3. szakmunkás képző iskolák, /valamilyen szakma elsajátítása, nincs érettségi/

Felsőfokú iskolák: 1. államilag finanszírozott, fizetett oktatás

2. önköltséges főiskolák, egyetemek

/felvehető diákhitel a tandíj fizetéséhez/

Szakirányuk szerint: 1. művészeti főiskolák, egyetemek

/zene, képzőművészet, tánc./

2.természettudomány, műszaki, kémiai, fizikai tudományegyetemek, főiskolák

3. társadalomtudomány, jog, bölcsészettudomány

4. orvostudomány, humán és állatorvosi egyetem, gyógyszerészképzés

Talán ennyi elég lesz, sokat lehetne persze még írni erről.

Jó munkát, szia !

2012. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Erzsimama :) 
2012. nov. 18. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!