Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikából mozgási energia és...

Fizikából mozgási energia és munkatétellel kapcsolatos feladatok kiszámolásában tudnátok segíteni? Lent.

Figyelt kérdés

Egy puskagolyó tömege 50g, sebessége a kilövés pillanatában 800m/s. Mekkora a lövedék mozgási energiája? Mekkora az átlagos gyorsító erő, ha a puskacső hossza 80 cm? Ez a lövedék 40 cm mélyen fúródott bele egy közeli fába, és ott megállt. Mekkora volt a súrlódási munka? Mekkora volt a fékező erő?

-ezeket kiszámoltam de ehez a feladathoz kapcsolodik egy feladat aminél leragadtam:


Az előző feladat puskagolyóját kilövő fegyver 5kg tömegű. Mekkora sebességgel rúgott hátra a puska az elütés pillanatában? Mekkora volt a puska mozgási energiája ekkor? Mekkora volt a puskagolyó lendülete a kilövés pillanatában? Érvényesült-e a lendület megmaradásának törvénye a puska elsütésekor? Hogyan érvényesült az energiamegmaradás törvénye? Minek a rovására nőtt a lövedék és a puska mozgási energiája?


Már feltették előttem a kérdést, de nem kaptunk olyan választ ami segítene.



2012. nov. 18. 14:56
 1/1 Tom Benko ***** válasza:
Elôször Newton III, a sebességhez pedig az EM törvény. A lôpor égésekor felszabaduló energia fedezte mindezt.
2012. nov. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!