Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki leírná hogy hogyan...

Valaki leírná hogy hogyan írjak egy én elbeszélést?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok szót kell egymás mellé tenni.
2012. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
E/1-ben.
2012. nov. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi a témája az elbeszélésnek ? Miről kell írni ?

Kell cím elsősorban, hármas tagolódás, bevezetés, tárgyalás, befejezés.

Nagyjából azért kell fejben egy vázlat, miről akarsz írni.

A bevezetésben csak jelzed a témát, helyet, időt, a tárgyalásban pedig kifejted a történetet, legyen egy csúcspont, megoldás utána.

A befejezés tartalmazza az összegzést, tanulság levonásával.

Általánosságban csak ennyit tudok ajánlani.

2012. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ezt én mind tudom!!!!!
2012. nov. 23. 18:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor tudsz mindent. Vagy legalább írnád le, mi hiányzik még ahhoz, hogy elkezdj írni.
2012. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor a témaválasztással van gondod ?

Írd le egy találkozás történetét például.Velünk megesett ilyen.

A METRÓN utaztam, amikor a szembejövő mozgólépcsőn haladva egy fiatalemberre lettem figyelmes, akinek indián motívumokkal, gyöngyökkel kihímzett válltáskája volt.

Integettem neki, és átmentem az ő irányába tartó lépcsőhöz.

Lényeg, hogy beszélgetni kezdtünk, mivel az én hobbim is az észak-amerikai indián néprajz volt, de gyakorlati részével, hímzéssel, tárgyak készítésével nem foglalkoztam.

Ő, egy társaság tagjaként nyaranta lejárt a Bakonyba, az indiánok életét élni 2 hétre.

Tipiben /indián sátor/ laktak, korabeli ruhákat viseltek, harcászkodtak is, persze fából készült fegyverekkel, kések, lándzsák, nyilak.

An is elkezdtem az elméleten kívül a gyakorlattal is foglalkozni, csodálatos élményekben volt részem.

A természettel való találkozás, egy nomád életmód élése, amely teljesen távol áll a maitól, szabad tűzön való főzés, favágás, alkalmazkodás a körülményekhez, melyek váratlanul adódnak.

A szertartások eljátszása, kutya-katona szertartás pl. a hajnali " ellenséges" törzs, a farkaskölykök "jata jata héj" kiáltása, az általuk végrehajtott támadás kivédése, soha nem feledhető élményeket jelentenek mind a mai napig.

Az én elbeszélést úgy értelmezem, hogy egy veled megtörtént, rólad szóló elbeszélés, élmény elmondása, egyes szám első személyben.

2012. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Vagy legalább írnád le, mi hiányzik még ahhoz, hogy elkezdj írni."

Megmondom én azt. Két dolog: szorgalom és intelligencia.

2012. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!