Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez igaz az egyetemrol? Elmonda...

Ez igaz az egyetemrol? Elmondanatok egy atlagos napot egyetemen? +szak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 16 éves vagyok. Sok ismerosom aki egyetemre jár,azt mondja nagyon jó,mert azt tanulod ami érdekel. Ez engem mindig motivál és keményen tanulok gimibe.Ez tényleg igaz? Jo az egyetem?

2012. nov. 26. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha olyan szakra mész, ami érdekel, akkor igaz. Kb. az első évben vannak még olyan tárgyak, amik ilyen általánosságokról szólnak, de utána már szinte kizárólag szakmai jellegű tárgyaid lesznek. Ez majdnem minden egyetemen így megy.
2012. nov. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

végülis igaz, de csak most vagyok első éves, és van 3 olyan tantárgyam ami igazából abszolút nem tartozik a szakomhoz.

én proginfóra járok, elég nehéz már most is, és ez csak nehezebb lesz.

amikor nem előadáson és gyakorlaton vagyok akkor általában vagy tanulok vagy alszom. hét közben rettentő keveset szoktam aludni (napi 5-6 óra), a többit végigtanulom. ez szaktól függ, vannak szakok amiken nem kell ennyire hajtani, de itt sajnos még a kettesért is vért kell izzadni.

2012. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát.. végig kell gondolnod, hogy milyen szakot szeretnél. Én olyanra jöttem, amiről nem fogtam fel, hogy mit fog csinálni. Most meg utálom, herótom van, vannak napok, mikor minden este sírva alszom el.


Egyébként első két félévben 100% alapozás.

Második évtől szakirányig nekünk összesen 7 darab szakmai tárgyunk lesz (egy tárgy egy féléves)!!! A szakirány meg nálunk nem kapcsolódik a szakhoz, és az se érdekel. Talán még a szaknál magánál is kevésbé.

2012. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!