Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a gyakorlati haszna annak,...

Mi a gyakorlati haszna annak, ha meghatározzuk, hogy mi egy mondat állítmánya? Miben segít ez, mit befolyásol a kifejezésben, megértésben?

Figyelt kérdés
Pl. A "Tegnap nem volt nehéz" mondatban mi a mondat állítmánya? Úgy érzem, hogy csak agyunk megnyomorítására lettek kitalálva a mondatrészek. Mintha csak a szófajok nem lennének elegek.

2012. nov. 27. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Tegnap nem volt nehéz. -> állítmány: nem volt nehéz.

Hogy gyakorlati haszna van-e, nem tudom. De belegondolsz, ez olyan, hogy pl. föciből is megtanulod, hogy Alaszkában mit bányásznak, de ennek sincs gyakorlati haszna. Ahogy annak sem, hogy 10 millió éve milyen hegyek voltak és hogy milyen módon jött létre a Pilis. Ha földrajztudós leszel, kelleni fog, ahogy az állítmánykeresés is, ha nyelvész leszel.

Hidd el, sok felesleges dolgot tanul az ember a középsuliban, aminek vagy lesz haszna később, vagy nem.

Gondolom ez azért van, mert az embernek ismernie kell jól az anyanyelvét.

2012. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Idegen nyelvek tanulásakor hasznosak ezeknek az alapvető ismerete (pl.: japánban az állítmány alapvetően a mondatvégén helyezkedik el); de ezen kívűl szerintem semmi.


Bár rég volt ez nekem és csak felszínesen maradt meg (amennyira szükségem volt rá), de szerintem "nem volt nehéz" az állítmány. Egy összetett melléknévi állítmány tagadása.

2012. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!