Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 4 neuron közötti kapcsolódási...

4 neuron közötti kapcsolódási lehetőség. Milyen féle szinapszisok lehetnek itt?

Figyelt kérdés

Így szól a feladat: Rajzolj le három féle kapcsolódási lehetőséget 4 neuron között! A neuronokat rajzold különböző színekkel. Jelöld nyilakkal az ingerület irányát!


Na most, én gondoltam két félére, egy amikor balról jobbra halad az ingerület, ilyenkor az első neuron végbunkójába kapcsolódik a 2. neuron sejttestének dendritjei, és így tovább, amíg a negyedikhez érünk. A második pedig amikor jobbról balra körkörösen halad az infó, ilyenkor az első neuron sejttestének egyik dendritjéhez kapcsolódik a másik neuron végbunkója, majd annak a sejttestéhez egy másiké, stb.. Még csak 7. osztályos vagyok, tehát elnézést, ha nem gondolkodtam jól és logikusan. Előre is köszönöm a segítséget, akinek van kedve, az Paintben rajzot is készíthet a feladathoz. :)



2012. dec. 1. 08:19
 1/2 BKRS ***** válasza:

Az nem lehetséges-e hogy 2 neuron kapcsolódik egy harmadikhoz, majd ez egy negyedikhez,

valamint hogy két neuron kapcsolódik egy harmadikhoz, és a negyedik meg mondjuk az elsőhöz?

2012. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De igen, valóban ilyen is lehet, és utólag, mikor kezdtem rajzolgatni többet, akkor rájöttem, hogy rengeteg lehetőség van. Azért köszönöm a választ!:)
2012. dec. 5. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!