Az 52 lapos francia kártyából (4 szín,13 lap) a póker játékban 5 lapot kapunk. Az összes lehetőség száma C (52,5) = 2598960. Annak a valószínűsége, hogy?


(a) az 5 lap között pontosan 1 ász van: α/C(52,5) , ahol α= .


(b) 5 azonos színű lapunk van (a pókerben ez a "flush"): β/C(52,5) , ahol β= .


(c) 5 azonos színű lapunk van egymás utáni sorrendben (a pókerben ez a "straight flush"): γ/C(52,5) ,

ahol γ= ?


2012. okt. 28. 02:12
 1/1 vurugya béla ***** válasza:

alfa=C(4,1)*C(48,4)

béta=4*C(13,5)

gamma=4*9, de úgy tudom, az ász is lehet a kettes előtt és a király után is, ekkor 4*10 lenne

2012. okt. 28. 07:57