Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanultok témazáróra?

Hogyan tanultok témazáróra?

Figyelt kérdés

Hülye válasz nem kell köszi:) bár igaz eléggé hülye kérdés...de azért mégis. Amúgy azért kérdezem mert most jön majd mindenből a félévi témazáró, én meg világéletemben nem tudtam, hogyan tanuljak rá. Mert egy röpdolgozatra vagy egy felelésre könnyű, mert csak bemagolom az anyagot aztán ennyi. De témazáróra???? Tanuljam meg az egészet vagy mi???

Ha valaki ÉRTELMES választ tud nekem írni, azt nagyon megköszönöm :) (zöld kéz)


2012. dec. 5. 12:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Magolással nem megy. Már a kisebb dolgozatokra sem szabadna magolással tanulnod, mert akkor abból a doga megírása után már semmi sem fog megmaradni.

A lényeg, hogy meg kell érteni a dolgokat. Meg kell keresni az összefüggéseket és azt megtanulni.

Töriből például alá lehet húzogatni a könyben a kulcsmondatokat, vagy külön kiírni egy vázlatot, amiben látszik a dolgok logikus felépítése. De eza lényegkiemelés minden olyan tárgynál működik, ahol hosszabb szövekeket kell elolvasni.

Az adatokat, évszámokat, képleteket ki lehet külön gyűjteni és azokat valóban be kell vágni.


Azért érdemes értelemmel tanulni már a napi tanulásod során is, mert akkor a témazáróra nem kell az egész nagy anyagot megtanulni, csak feleleveníteni a már megtanultakat és pótolni a hiányosságokat.

2012. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!