Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanultok különböző...

Hogyan tanultok különböző tantárgyakból?

Figyelt kérdés
Matek, biosz, info, fizika, kémia, német (esetleg más nyelv), nyelvtan, irodalom, ének...
2011. máj. 8. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

(Amit kérdezel,az eléggé tanárfüggő)


Matek:ne kérdezd,korrepetálnak.:D Az elméletet mindig nagyon jól megtanulom,hogyha azt kérdezik,legalább azt tudjam.


Biosz:áttanulmányozom a tankönyvet,füzetet,munkafüzetet.Nem arra törekszem,hogy szó szerint tudjam,hanem arra,hogy ilyeneket tudjak,pl.:a lóról:milyen patás,szaporodás,táplálkozás,emésztés(kérődzés),stb. ...


Info:nekem nagyon jó érzékem van a gépekhez,de az elméletet mindig szó szerint próbálom megtanulni(mint a mateknál).


Fizika:a számolás nem megy,az elméletet sokszor emiatt nem tudom megtanulni,de azért próbálkozom.


Kémia:az elméletet nagyon próbálom,mindig eljárok korrepre,és a számolást úgy tanulom meg,hogy a kérdés elejét kiírom,és megtanulom a kérdésnek megfelelő választ/számolási levezetést.Nekem ez bejött,ötös dogáim szoktak lenni.(A kérdés kiírásos-megtanulós módszer aza anyagmennyiség és társainál nagyon hasznos számolni nemtudóknak.)


Német:a német nekem nagyon könnyen megy,ha nem valami magolósdi(pl.:vizsgatétel) van,akkor leginkább a gyakorlatra megyek rá,és hogy tudjam alkalmazni.


Nyelvtan:elméletet kb. bemagolom,de itt is a gyakorlat számít(persze ez tananyagfüggő).


Irodalom:itt igazából csak elmélet van.


Ének:ugyancsak elmélet.Énekelni nem tudok,kottázni már igen,így a kottázást jól tanuld meg(de ez is tanárfüggő).



Ha van szorgalmi bármiből,azt elkészítem.

2011. máj. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszii a részletes választ!
2011. máj. 8. 20:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Szegény első. Te általános iskolás vagy? : / Ilyen tanulási módszerekkel nem fogsz felsőoktatásban sokáig élni.
2011. máj. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!