Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagok:sorold fel...

Kármenka kérdése:

Egri csillagok:sorold fel Gergely találmányait, amit bevetnek Eger vár védői?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A magyar helyesírás szabályai című könyv.
2012. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetris ***** válasza:
67%

Ejnye, ejnye! El kell ám olvasni a kotelező olvasmányt!

A találmányok közül kettő jut eszembe, pedig már vagy 35 éve, hogy olvastam. A szalmából font koszorúk, amiket meggyújtva a török létrások nyakába dobáltak. A nagy kerék, amit telerakott robbanószerrel teli korsókkal, és legurították a várfalról az ellenség soraiba, ez is az ő találmánya volt.

2012. dec. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Szegény! Csak nem akar összejönni a válasz.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Talán így kellett volna:

Milyen találmányai voltak Gergőnek, amit Eger vár védelmében fel is használtak? Felesleges kiírni, hogy az Egri csillagokról van szó.

Alatta pedig:

Kérlek segítsetek, mert én nem olvastam el, és nem tudom használni a Google-keresőt sem.

Így biztos kaptál volna segítséget.

Tudod, mint ahogy az előző kérdésedre már válaszoltak is, mi nem azért vagyunk itt, hogy parancsra teljesítsünk.


[link]

2012. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi azért a segitségeket!Bocsi hogy ilyen gorombán kérdeztem csak siettem és nekem igy van leirva és nem tudtam máshogy megfogalmazni...!! :/
2012. dec. 10. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!