Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen érveket lehet írni ha...

Milyen érveket lehet írni ha egyet is értek meg nem is? Léci normális válaszokat.

Figyelt kérdés

A 20. század eleji művészek, gondolkodók egyfelől üdvözölték a gépek megjelenését a mindennapokban, másfelől már féltették az emberiséget a technika uralmától. Napjainkban az a kérdés, milyen arányban nyerünk vagy veszítünk azáltal, hogy egyre kevesebb tevékenységet végzünk személyesen, egyre több a készen kapott technikai és kulturális elem a hétköznapjainkban. Ön szerint nyerünk vagy veszítünk ezzel? Példákat is tartalmazó érvelésében hivatkozzon az alábbi szövegre!



Arra kérem a jövőt – bár elkéstem ezzel is -, hogy könyörüljön legalább az ajtóknak és az ablakoknak; hagyja meg őket kézzel nyithatónak. Mert milyen világ is az, ahol nem lehet az ablakot mohón kitárni s úgy nyitni ajtót, hogy annak lendülése – és nyikorgása – helyettünk kimondja: alig győztelek várni.

(Ancsel Éva Összes bekezdése, 1999)



2012. dec. 11. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan érvelést nem lehet írni, hogy egyet is értesz, meg nem is. Az nem érvelés. Döntsd el, ellene, vagy mellette vagy-e, és aszerint írd meg a fogalmazást. Képzeld azt, hogy az érveléseddel egy döntésképtelen olvasót kell az oldaladra állítanod, meggyőznöd. Ha valami mellett és ellene is érvelsz, akkor mit csinálsz vele? Úgy van: meg lesz zavarodva, mint a Vasorrú bába, aki megfejelte a patkómágnest. Eredménye? Még mindig döntésképtelen.


Egy tipp, mindig azt válaszd (ellene vagy mellette), amiről többet tudsz írni! Ez néha egybe esik a véleményeddel is, de van, amikor nem.

2012. dec. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pedig a tanár azt mondta,hogy lehet .
2012. dec. 11. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is tanár mondta, évekkel ezelőtt, amit írtam neked. :D Egyszer le is húzta az egyik érvelős dolgozatomat, mert egyszer mellette, egyszer ellene érveltem. Azt mondta, legközelebb válasszak egy oldalt, és logikusan érveljek mellette, hozzak rá példákat, fejtsem ki, stb, stb. De ne vagdalkozzak egyik oldalról a másikra.
2012. dec. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A konkrét esetben én például úgy csinálnám, hogy elismerném, a technológia fejlődése a jövőre nézve beláthatatlan következményeket hordoz, ugyanakkor hiábavalónak tartanék minden figyelmeztetést, mivel a folyamat megállíthatatlan.


Vagy egyszerűen azt mondanám, hogy a technika fejlődése emberi mivoltunk része, egyfajta techno-evolúció, melyet miképp jó, úgy rossz oldalával együtt, el kell fogadnunk.


Nem tudom, hogy ez mennyire jó példa, én nem tanultam ilyeneket, nem tudom iskolában hogyan csinálják. Szerintem az a lényeg, hogy több dimenzióban kell elhelyezni a kérdést. Az egyikben igazat adsz, míg a másikban egy kritikusabb hangot próbálsz megütni.

2012. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!