Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális ez? Sokszor meggyőző...

Normális ez? Sokszor meggyőző érveket keresek, hogy nekem miért jó.

Figyelt kérdés
(pl. miért jobb, hogy Magyarországra születtem, itt élek, és nem egy gazdagabb, fejlettebb országban, vagy miért jobb, hogy nem vagyok olyan szép, mint az a nő, aki elmegy mellettem az utcán)Ha eszembe jut valami hetekig is képes vagyok gondolkozni ezen, amíg nem találok benne számomra valami pozitívat.Ez már szinte a rögeszmémmé vált,sokszor aludni se tudok,éjjel is ilyeneken gondolkozok,nappal is sokszor elmélázok és nem hallom ha hozzám szólnak.Ha nem találok semmi jó érvet,hogy nekem miért is jó,szinte az őrület szélére kerülök,szerencsétlennek érzem magam,és meg akarok halni,úgy érzem semminek sincs értelme a világon.Azt is észrevettem,hogy irigy vagyok másokra,persze nem akarok én rosszat senkinek,csak azt szeretném,hogy nekem is ugyanolyan jó legyen.Gyűlölöm az igazságtalanságot,épp ezért inkább dühömbe sírok,mint bánatomba.A barátnőm egy irodába dolgozik PR manager-ként,én egy gyorsétterembe gürizek,és már 1 hete azon gondolkozok,hogy nekem miért jobb itt,miért jó,hogy inkább itt dolgozom.De mivel semmivel se jobb,sőt ezerszer rosszabb,megint mély letargiába estem.A barátnőmet nagyon szeretem,és sose kívánnám neki,hogy elveszítse a munkáját,de én is szeretnék olyan boldog lenni,mint ő.Önző lennék?Szerintem nem,csak megkeseredett.15 évesen pszichiátrián is kezeltek,most 22 éves vagyok,de még mindig nem vagyok boldog.Én csak szeretném elfogadni az én életem,megtalálni benne a jót,és örülni annak,ami megadatott,és úgy általában megtalálni az életem értelmét.De egyre kilátástalanabb vagyok.Pszichológushoz kéne fordulnom?Másnak is vannak ilyen gondolatai?
2011. nov. 9. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Én jó leszek Neked?

Szerintem igen! :)

Ne nézd le magad a munkahelyed miatt soha sem!

Gondolj bele a barátnőd nem ismeri az igazi gürizést!És ez miért is jobb?Jobb emberré tesz Téged a sok munka és tapsztaltabbá!Fáradságod megtérül mindig amikor megkapod a fizetésen,ég ha meg is kell érte dolgoznod!Gondolj bele milyen rossz lenne munka nélkül...

Szerintem az egy nagyon jó dolog hogy Te úgy nézed a világot hogy a pohár félig van vízzel és nem félig üres!

Figyú!Szerintem nincsen semmi bajod!Elösször is a bajokat az emberek nem szokták felismerni,ha meg valamit felismersz azon Te magad segíthetsz is ,hiszen Te ismerted fel és ez által azt uralhatod!

Megkérdezhetem hogy miért voltál megkeseredve 15 évesen?

Üdv!

26F

2011. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és a biztatást,igazából sértegetésekre számítottam.Egyébként eszembe jutott,hogy a barátnőmnek azért rosszabb,mert ő egy órát utazik a munkahelyére,pénzbe és időbe is kerül,nekem meg csak 10 percre van,korán se kell kelnem:P 15 évesen épp ezért voltam depressziós,mert el akartam kerülni a mostani helyzetemet,megszoktam,hogy általános iskolába jeles tanuló voltam,karrierről álmodtam.Viszont gimnáziumba leromlottak a jegyeim,de nagyon,hiába tanultam,ráadásul kiderült,hogy egy barátnőm folyamatosan meglop.Tudtam,hogy nem vesznek fel egyetemre,és hogy nem válik valóra,amit gyerekkoromba terveztem.Féltem a munkanélküliségtől,és a nehéz megélhetéstől.Tudom,hogy sokan vannak így,de én nagyon nehezen viselem el,most elvagyok,de egész életembe ezt csináljam?Hiszen sose lehet házam,gyerekem ennyi pénzből,akkor mi értelme van az életnek?
2011. nov. 10. 10:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem muszáj mindent egyedül elérned!!!

Idővel biztos találsz egy pasit magadnak akivel összekötheted magad és együtt mindent megtudtok majd oldani!

2011. nov. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!