Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » El tudná magyarázni nekem...

El tudná magyarázni nekem valaki hogy az ilyen feladatokat hogyan kell megoldani? (fizika)

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok, és ugye most kezdtünk el fizikát is tanulni, viszont sokat hiányoztam, így nagyon le vagyok maradva, és holnap pedig TZ-t írunk belőle.

Szóval ugye a gyorsulás jele az a.

a=v / t

g=9,81 m

Nem értem hogy akkor ezt most hogy kell kiszámolni?





2012. dec. 12. 15:35
 1/2 A kérdező kommentje:
Nem küldte el de a v és a t előtt van egy háromszög is.
2012. dec. 12. 15:35
 2/2 bongolo ***** válasza:
Ebben nem kell semmit sem kiszámolni, ez így még nem feladat. Valószínű nem tudod, mi az a g. Az a nehézségi gyorsulás jele. Ha leejtünk valamit, akkor az egyre gyorsabb mozgással esik, és a gyorsulását ilyenkor nem a-val, hanem g-vel szoktuk jelölni, de ez is csak gyorsulás. Az értéke nagyjából 10 m/s² (9,81 m/s², de szinte mindig 10-zel számolunk). Ez azt jelenti, hogy ha 1 másodpercig esik, akkor a végén 10 m/s lesz a sebessége. Ha 2 másodpercig esik, akkor már 20 m/s lesz. Ha meg 3 másodpercig, akkor már 30 m/s (ami több mint 100 km/h).
2012. dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!