Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mire ajánlotta fel Széchenyi...

Mire ajánlotta fel Széchenyi István 1 évi jövedelmét 1825-ben a magyar országgyűlésen?

Figyelt kérdés
"Nekem itt szavam nincs. Nem vagyok tagja a követek házának. De birtokos vagyok, és ha feláll egy oly intézet, mely a magyar nyelvet kifejtse, mely avval segítse elő a magyar neveltetését, jószágomnak egy évi jövedelmét föláldozom reá."
2012. dec. 13. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Magyar Tudományos Akadémia


amúgy nem értem, h miért nem tudja senki sem használni a google-t ...

2012. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

google...


[link]


Tudós Társaság számára

A Tudós Társaság 1840-ben aztán felvette az Akadémia nevet


Vagyis ma már Magyar Tudományos Akadémiának hívjuk.

2012. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert nem érek rá. Ez gyorsabb, és közben tudok másra is koncentrálni. Akik meg válaszolgatnak kérdésekre ráérnek ilyenekre. AMÚGY meg köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 13. 19:25
 4/10 anonim ***** válasza:

ja ez sokkal gyorsabb :D bejelentkezel-kiválasztod a kategóriát-felteszed a kérdést és vársz

google:beírod amit keresel első találat ki is dobja kb 5 másodperc, ha meg nincs rá időd akkor

1)meg kellett volna tanulnod suliban kb általános iskolás anyag

2)ha még most jársz suliba biztos fontos dolgokat kell intézned

elképesztő ez a mai fiatalság...

2012. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Google, google... én jobbat mondok: tankönyv.
2012. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A tankönyvben nincs benne. A tanár ugyan elmondta, de olyan gyorsan diktál, hogy nem tudtam leírni. És igen, gyorsabb! Sokkal. Túlzol, de nagyon. Először én is a googlet próbáltam, de nem találtam meg(5 mp alatt). És ha meg kell tanulnod egy témazáró miatt 10 oldalt (irodalom, és még betegség miatt is kimaradtam néhány dologból), 4 oldal történelmet feleléshez, angol kiselőadás elkészítése. !19:04! Elég nehéz ezt megcsinálni ha aludni is szeretnék. Addig szintén iskolára készültem(matematika(témazáró), biológia(témazáró), földrajz(témazáró)).
2012. dec. 14. 15:45
 7/10 anonim ***** válasza:
örülj neki h még csak ennyit kell tanulnod :D amit felsoroltál az együttvéve is kevés egy főiskolai/egyetemi tárgy 1 db zh-jára :D
2012. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök. Még jó, hogy nem megyek egyetemre.
2012. dec. 14. 17:01
 9/10 anonim ***** válasza:

"A tankönyvben nincs benne."

Na, ezt nem hiszem el.


"A tanár ugyan elmondta, de olyan gyorsan diktál, hogy nem tudtam leírni."

Esetleg nem te írsz lassan?


"És igen, gyorsabb! Sokkal. Túlzol, de nagyon. Először én is a googlet próbáltam, de nem találtam meg(5 mp alatt)."

És 6 másodpercet már nem vagy hajlandó áldozni rá...


"És ha meg kell tanulnod egy témazáró miatt 10 oldalt (irodalom, és még betegség miatt is kimaradtam néhány dologból), 4 oldal történelmet feleléshez, angol kiselőadás elkészítése."

Nem oldalakat kell megtanulni, hanem az oldalakon felhalmozott információkat. Ehhez pedig nem magolás kell, hanem intelligencia.


"!19:04! Elég nehéz ezt megcsinálni ha aludni is szeretnék. Addig szintén iskolára készültem(matematika(témazáró), biológia(témazáró), földrajz(témazáró))."

Neked egyelőre ez a munkád, ez a kötelességed. Én is voltam iskolás, és túléltem, úgyhogy hadd ne ketdjelej el sajnálni.


"Még jó, hogy nem megyek egyetemre."

Ahogy mondod.

2012. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök neked! Minden áron be karod bizonyítani, hogy te vagy az okosabb? Rendben, akkor elhiszem. Lépj tovább!
2012. dec. 15. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!