Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom kiszámolni ennek...

Hogyan tudom kiszámolni ennek a testnek a felszínét és térfogatát? : Egy 2 cm élhosszúságú tömör kockának az egyik lapjára ráragasztottunk egy 1 cm élhosszúságú kockát.

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 10:45
 1/5 anonim válasza:
Kiszámítod a két kocka felszínét külön külön, majd levonod mindkettőből az egy centis kocka 1 oldalának a felszínét. A térfogatnál pedig kiszámolod a két kocka térfogatát, majd összeadod őket.
2012. dec. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a térfogatánál nem kell levonni az egy cm-ed oldalt?
2012. dec. 14. 10:55
 3/5 anonim válasza:

Ahogy írták:

Térfogatnál nem kell levonnod semmit, csak a két térfogatot összeadnod, ami ugye (1x1x1) + (2x2x2)

Felszínnél pedig az összes felszínből vonod le az 1x1-es kockát KÉTSZER. Hiszen mindkét kockáról "elvész" az a felület. Tehát (6 x (2x2)) + (6x (1x1)) - (2 x (1x1))

A zárójelek tök fölöslegesek, csak az olvashatóság miatt tettem ki.

2012. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A térfogatnál nem írtam, hogy ki kell vonni!
2012. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na kössz!!:)

Ígx már kijött!

2012. dec. 14. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!