Matek: másodfokú egyenlet. Mi a megoldása?


Az egyenlet: x négyzet + 8x + 4 = 0


Az én megoldásom:

x 1= gyök 12 - 4

x 2= -4 - gyök 12


Ez így szerintem jó, a gyököt ne bontsátok tovább kérlek! Köszönöm előre is a segítséget!



2012. dec. 19. 20:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Eset mivel a valós számok között nincs minusz gyök a disztrubivitás miatt, ezért nincs megoldás?
2012. dec. 19. 20:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek a megoldások.

Ok számológéppel vagy excelben lehet ellenőrizni.

gyök(12)-őt érdemes 2*gyök(3) alakban írni. De nem muszáj.

2012. dec. 19. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:

x(1)=-8+√(8^2-4∙1∙4)/2∙1=

x(1)=4,535898385


x(1)=-8-√(8^2-4∙1∙4)/2∙1=

x(2)=-11,46410162

2012. dec. 19. 20:40
 4/5 anonim ***** válasza:
A -8-at is osztani kell 2-vel :P
2012. dec. 19. 20:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Zöld ment
2012. dec. 20. 16:03