Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Érvelés, hogyan csináljam?

Érvelés, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Van egy érveléses feladat, amit a téli szüneten kell megcsinálni, természetesen jegyre. Van 3 lehetőség, én ezt választottam:


A mai világunkban nincs szükség hősökre. A hősiesség elavult, idejét múlt fogalom. Három irodalmi példán keresztül fejtsd ki véleményedet a hősiesség fontosságáról.


Ez a feladat. Hogyan kezdjek neki? Mit tanácsoltok?



2012. dec. 27. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezt letagadnám és az ellenkezője mellett érvelnék. Mármint, hogy szüksége van az embereknek hősökre akikről példát vehetnek, a gyerekeknek meg főleg. És ilyen irodalmi példákat emelnék ki mint: Antigoné, Bánk Bán, Akhilleusz stb.
2012. dec. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem pont ez volt érettségin :D

Bevezetésként valami gondolat, esetleg mottó, aztán három példa, pl. a görögöknél Akhilleusz (ahogy az Iliászban vs. ahogy az Odysszeiában látjuk), Antigoné + egy másik példa, majd egy személyes konklúzió, hogy mit tartasz jónak/efogadhatónak, mit nem, stb.

2012. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

na ne hülyéskedj már! minden második irodalmi regénybe ez a téma (amit a középsuliba vesztek). lényegében mindenbe benne van a hősiesség, ez az egyik legáltalánosabb téma.

bevezetés: írj a címről, annak értelmezéséről, fejtsd ki bővebben miről fogsz írni

tárgyalás: veszel három irodalmi példát (előbb már írtak simán hármat), időrendbe állítod azokat (vagy valami más tematika alapján...) és leírod h az adott regény miért kapcsolódik oda, rizsázz.

befejezés: leírod a saját álláspontod, a saját véleményed, összegzed az addig leírtakat.

legyen arányos az egész. bevezetés és befejezés közel azonos hosszúságú legyen, de a tárgyalás legyen a leghosszabb.

2012. dec. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!