Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » (légy jó mindhalálig) Suliba...

(légy jó mindhalálig) Suliba ezekre a kérdésekre kell válaszolni: Te mit cselekedtél volna ha:?

Figyelt kérdés

te vagy az igazgató?

te vagy az osztályfőnök?

téged kérnek felolvasásra?

te csomagod tartalmát ették volna meg?


2012. dec. 28. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad a könyvet akkor tudod a választ is rá. Én régen olvastam, de ma is tudom a választ..
2012. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1./ Csak tippet adhatok én is, mert nem ismerlek:

Talán nem lettem volna olyan szigorú az elején, emberségesebben közelítettem volna Nyilas Misi problémáihoz. Inkább csak elbeszélgettem volna a gyerekkel, hogy ne ijesszek rá nagyon, több időt adtam volna neki, hogy végiggondolja a dolgokat.

2. / Osztályfőnök:

Meghallgattam volna Misit, majd a barátait is, ők mit tudnak a reskontó ügyéről, ők hogyan gondolják, hol veszhetett el ?

Nekik mit mondott Misi, amikor elárulta, nincs meg a szelvény ?

Talán én is egy kis nyomozásba kezdtem volna, körbejárva a helyeket, ahol a kisdiák megfordult, és kérdezősködtem volna. Hátha még az elején kiderült volna Török János tette.

Mindenképpen tartottam volna a lelket a gyerekben, vigasztaltam volna, ne féljen, ki fogjuk deríteni az igazat.

3./ Elvállaltam volna a felolvasást, nem csak a pénz miatt, amit érte fizetett Pósalaky úr, hanem azért is, mert így segíthettem egy idős embernek, aki vak lett.

4./ Nem hagytam volna annyiban a dolgot, bepanaszoltam volna a szobatársaimat, akik engedély nélkül felbontották a csomagomat, és még meg is ették a tartalmát.

Legközelebb pedig, ha a szüleimtől csomag érkezett volna, nem hagyom ott felügyelet nélkül. Csak akkor vittem volna fel a szobába, ha én is ott tudok maradni, és egyedül nyitom ki. Természetesen megkínáltam volna belőle a szobatársaimat, mert ez úgy illik egy közösségben.

2012. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon sokat segítettél!
2013. jan. 1. 18:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen, jó tanulást az új évben !
2013. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!