Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni a kötelező...

Tudnátok segíteni a kötelező olvasmányomban? Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig van feladva és 17. -ére kéne. Elég tanácstalan vagyok, mert nem értem mit olvasok.

Figyelt kérdés

folyt:

1. fejezet:Írd le a debreceni diákok életét! (Kollégium, tanulás, tantárgyak) 2. fejezet:Miért fosztották ki szerinted társai Misi pakkját? Kitől és milyen munkaajánlatot kap? Miért fontos ez neki? 3. fejezet: Hogyan érezte magát Misi Orczyéknál? Meséld el a látogatást Misi szemszögéből!

4. fejezet: Mit tudunk meg Misi családjáról? Milyen álomkép, milyen számot jelent a regényben? 5. fejezet: Mutasd be a Doroghy családot! 6. fejezet: Mire utal Gyéres tanár úr a fordításra feladott mondatokkal? " Az a tolvaj, aki az emberek bizalmát meglopja. " "A törvény határait áthágni senkinek sem szabad. " Értelmezd a fejezet alapján az utasítást! Kinek, miért mondhatta? 7. fejezet: Melyik tantárgy (tanár) Misi kedvence? Mit gondolsz, miért? Melyik tantárgyban teljesít gyengén Misi? Miért?

8. fejezet: Eddigi ismereteid alapján jellemezd Misi családját! 9. fejezet: Miért akarja Doroghy Viola, hogy fiútestvére elvégezze az iskolát? Milyen életet álmodott neki? 10. fejezet: Milyen embernek ismerted meg Török Jánost? A Török család többi tagja is hasonló jellemű? Válaszodat indokold! 11. fejezet: Misi 3x jár az igazgatói irodában. Írd le mikor kiért kellett ott megjelennie! 12. fejezet: "Géza bácsi megmentett" címmel E/1. személyben, Misi nevében meséld el, hogy mi történt veled Géza bácsi érkezése óta! Hogyan oldódik meg az eset? Érzéseid leírása se maradjon ki! Mit jelent neked a regény végén elhangzó "Légy jó mindhalálig! " mondat?

Kérlek értelmes válaszokat adjatok :)



#légy #mindhalálig!
2012. dec. 13. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a fészbukot és nyugodt körülmények között kezdj olvasni! Akkor érteni fogod, hogy mit olvasol és majd tudsz válaszolni az ilyen pofon egyszerű kérdésekre is.
2012. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És a tanár ma adta fel a kötelező olvasmányt, ugye?
2012. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyáltalán nem facebookoztam közbe, csak év elején kezdtem, most folytattam, és már nem találom az összefüggéseket.Igazából a válaszok megvannak, csak szerintem nem jók.Nem most adta fel a tanár.Még régebben.
2012. dec. 14. 13:09
 4/5 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok ki vagy..xdd Valószínűleg évfolyamtársak vagyunk mert nekem is ugyanezek a kérdések kellenek és még a határidő is stimmel...xd
2012. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Loool XD most már én is kíváncsi vagyok
2013. jan. 10. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!