Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lég jó mindhalálig, elfelejtetem?

Lég jó mindhalálig, elfelejtetem?

Figyelt kérdés

Ez a kötelező olvasmányunk . Év elején elolvastam , hogy túl legyek rajta, de már semmire nem emlékszem( na jó nagyából rémlenek dolgok, de nem ennyire... )

MI a jelentőségük a következő tárgyaknak? :

kalap, lottó, újság,kés, csomag, cipőpaszta


Előre is nagyon köszönöm ! :)



2013. jan. 2. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilas Misi életében van fontos jelentőségük, egy-egy eseményhez kötődnek a történetben.

kalap: Misi tanulni jár a füvészkertbe, és véletlenül elhagyja a posztókalapját, emiatt novemberben is szalmakalapban jár, ezt teszi szóvá a vallástanár.

lottó: az idős és vak Pósalaky úrhoz jár felolvasni Misi délutánonként. Ő álmodik valamit, a takarítónő megfejti az álmot, és behelyettesíti számokkal, melyik esemény minek felel meg. A vak úr pedig megbízza Misit, hogy tegye meg ezeket a lottón. A bonyodalmak itt kezdődnek.

Misi elveszíti, legalábbis azt hiszi, a reskontót, kijönnek a számok, tehát pénznyeremény jár érte, stb.

Nem tudom, el kell-e mesélni, mi következik ezután ?

újság: Pósalaky úrnál olvas az újságból, újságban jelennek meg a kihúzott számok is.

kés: a "pakk" csomag felbontásakor Böszörményi kését megtalálja Misi a csomag "romjai" között, és eldugja, mert egy kicsit bosszút akar állni a nagy darab fiún, aki szintén megdézsmálta a neki küldött ennivalót, még a kéz és cipőkrémet is megette.

csomag: ez előbb leírtak ide is vonatkoznak.

Misi szüleitől pakkot kap, kiváltja, de el kell mennie órára, s mire visszajön a szobatársai felbontják és megeszik a benne küldött dolgokat, Böszörményivel az élen.

cipőpaszta: már ezt is leírtam az előbb, nem időrendi sorrendben adták fel a szavakat.

A pakkban, csomagban édesanyja Misinek krémet is küldött, amellyel a kezét és a cipőjét is be tudja kenni: a cipőt azért, hogy ne ázzon be, a kezét azért, ha kifújja a szél.

Böszörményi falánkságában pedig még ezt a krémet is megeszi, amiért hosszú időre nevetség tárgya lesz.

Szia, jó tanulást az új évben !

2013. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi
2013. jan. 2. 17:34
 3/3 anonim válasza:
79%
én is köszönöm szépen erzsimama:)
2013. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!