Bratilla kérdése:

MATEK! Valaki, aki érti, tudna segíteni?


Nagyon nem értem, sajnos. :(

Gyöktényezős alak.

a) Írjon fel három másodfokú egyenletet, melynek két gyöke az 5/7 és a -3.


b) Határozzuk meg az alábbi kifejezések gyöktényezős alakját!

c(x)= (2x-5)ˇ2 - (x+1)ˇ2 ( ˇ2 : a négyzeten)

d(x)= 4xˇ2- 4/3x + 1/9


c) Egyszerűsítsük a következő törteket!


2xˇ2+8x-90 / 3xˇ2-36x+105


5yˇ2-2y-7 / yˇ2-8y-9



A segítséget előre is nagyon-nagyon köszönöm!!


2013. jan. 6. 16:42
 1/2 A kérdező kommentje:
Ha valaki csak a feladat egyik részében segítene, az is nagyon jó lenne!
2013. jan. 6. 16:50
 2/2 anonim ***** válasza:

c/1 2*(x-5)*(x+9)/(3*(x-5)*(x-7))=2*(x+9)/(3*(x-7)), ahol x nem lehet egyenlő sem 5, sem 7.

c/2 (y+1)*(5*y-7)/((y+1)*(y-9))=(5*y-7)/(y-9), ahol y nem lehet egyenlő sem -1, sem 9. Sz. Gy.

2013. jan. 6. 17:48