Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Attól szeretnék segítséget...

Attól szeretnék segítséget kérni aki már volt központi felvételin. Van egy eléggé összetett kérdésem. Vajon az ilyen fogalmazást is el fogják majd fogadni?

Figyelt kérdés
Van a fogalmazásra ilyen megoldási lehetőség is? --->A kor, amelyben szívesen élnék. 10-12 mondatos fogalmazás ezzel a címmel.Központi felvételire készülünk az osztállyal nyelvtanból. Kéne egy kis segítség a fogalmazás megírásához. Mivel én nem szeretnék másik korban élni, úgy gondoltam majd leírok egy kis rizsát fogalmazásnak arról,hogy minden korban van valami ami miatt nem szeretnék benne élni,és mivel nem tudom,hogy a jövő jobb vagy rosszabb lesz így abban sem szeretnék élni,én a jelent szeretem. Biztosan sikerül majd 10-12 mondatot összeszednem.Ha a központi felvételin kérnek egy hasonló fogalmazást amire nem tudok válaszolni akkor az ilyen megoldást is el fogják fogadni?

2013. jan. 10. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó néhány központi felvételit megoldottunk tavaly magyarból, gyakorlásképpen mi is, természetesen.

Általában levélírás volt, vagy kisebb fogalmazás, valóban 10-12 mondat terjedelemben.

Kérdésedre a válasz:

Nem egy jövőbeni korral kellene foglalkozni, hanem inkább egy elmúlttal.

Arról elég sokat tudunk azért a történelemből.

Válassz, egy számodra szimpatikusnak tűnő kort, például valami nőies dolog miatt, szép, hosszú ruhák, bálok, stb. miatt.

Vagy a török időket, romantikus, érdekes, izgalmas idők voltak, ha kicsit fiús vagy, mondjuk lovaglás, férfiruhában harc, sikerek, ilyesmi is érdekes lehet.

Meríts ötletet az Egri csillagok c. regényből, Cecey Éva példájából !

Vagy izgalmas, érdekes kor lehetett Attila, hun fejedelem korában, udvarában élni, erről is sokat megtudhatunk a történelem könyvekből, Vagy a Láthatatlan ember c. regényből, van benne egy különösen szép, szomorú sorsú fiatal női főszereplő.

S persze igazad van, a jelen korban szeretnél élni, természetesen írhatod a véleményed,hiányoznának a megszokott technikai eszközök stb.

Tapasztalat még:

Valóban flottul, azaz nagyon felkészülten, céltudatosan kell a felvételit elkészíteni, mert szerintem nem a feladatok nehézsége, hanem az idő a legnagyobb kihívás benne.


Én a 45 percet kevésnek látom ennyi feladat megoldásához.

Általában mindig vannak benne nyelvi lelemények is, ha leragadsz egy feladatnál, mert nem jut eszedbe semmi, észrevétlenül elmegy az időd.

Volt ilyen pl: írj 10 olyan összetett szót, amelyek megfordítva is értelmesek ! versenyló-lóverseny, talán, ha volt erre 5 perced, nekem se jutott eszembe ennyi pár perc alatt, pedig felnőtt vagyok !

Vagy ilyenből 10: róka-karó

Vagy szekrény: alkoss szavakat, a betűk sorrendje nem változhat !

Gondolom, a tanár is mondja, tovább kell lépni, és azokat a kérdéseket megoldani, ami megy, utána visszatérni oda, amivel nem tudtál megbirkózni !

Menni fog, sok sikert !

2013. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelj! :D

Én megértelek, mert én is így vagyok. De hülyeséget csinálnál. Nem az a feladat, hogy "Akarsz más korban élni? Írd le a véleményedet"

Én még nem felvételiztem (most fogok én is), de a bátyám már igen, és pont neki jutott ez a fogalmazás. :)


Ilyenkor nem muszáj a saját véleményedet leírni. Ha nincs is kedvenc korod, találj ki valamit. Szerinted minden ember más korban akar élni? :D Nekem is a mostani tetszik a legjobban, és szerintem rengetegen egyetértenek veled, de ez nem számít.


Én így kezdtem (ajánlom neked is):

"Őszintén szólva én szeretek a jelenben élni, nem mennék vissza a múltba, ha lenne rá lehetőségem. Viszont egy kis kirándulásra elmennék a..."

Érted? Ha nagyon makacs vagy, így megemlítheted az elején, de azért teljesítsd a feladatot. :) Ne akarj nagyon kitűnni a többiektől, ne akarj nagyon különlegeset alkotni! Inkább legyél biztos a dologban! Sok sikert! ^^

2013. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát,megfogadom és hát remélem sikerülni fog a központi. 45 perc valóban kevés egy ilyen hosszú feladatsor megírásához,ráadásul,hogy még fogalmazást is kell írni..na, de valahogy majd csak sikerül :D Az viszont jó ötlet(2.válaszoló) hogy írjam le hogy elmennék egy kis "kirándulásra" ebbe és ebbe a korba. :) Nagyon köszi még egyszer mindkettőtöknek! :)
2013. jan. 13. 12:25
 4/4 hancsi22 válasza:
Hello kedves kérdező! Tudom, jó régen tetted fel ezt a kérdést .Mostanra már túl vagy a felvételin . Én ebben az évben fogok , most szombaton és nagyon parázok, leírnád a tapasztalataidat?
2015. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!