Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Alkoholos erjedés folyamata....

Alkoholos erjedés folyamata. Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Mi történik a glükózzal, ADP, ATP, Piruvát.... ez a folyamat érdekelne. Remélem valaki tud segíteni. :(

2013. jan. 17. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Kinyitod a biosz könyvedet, es elolvasod az idevonatkozó fejezetet. Egeszen pntosan mit nem ertesz? Nagyon szívesen elmagyarazom neked a homalyos pontokat, de az egesz folyamat leirasa nagyon hosszú, plane nem tudom, hogy milyen reszletesen kellene.
2013. jan. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bioszkönyvem nincs, és a neten se találom azt ami nekem kellene, ja meg még soha nem tanultam biokémiát és még középsuliba se volt kémiám, na ezért nem tudom. Van egy ábra és itt le van rajzolva a folyamata,de semmi magyarázat nincs hozzá. Glükózzal kezdődik utána 2ADP, 2 ATP, 2 Piroszőlősav, 2 CO2, 2 Acetilaldehid, utána a 2NAD és 2 NADH körkörösen forognak és végül lesz az 2 Etanol. Na ennek kellene a szép magyarázata. :)
2013. jan. 17. 10:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt a linkre akttintva megnyílik egy előadás a glikolízisről, glikoneogenezisről, és szó esik a két legfontosabb erjedésről is. Minden lépés külön be van mutatva. Az a baj, hogy nincs különösebben sok magyarázat a lépésekhez fűzve, úgyhogy, ha valami nem világos, akkor kérdezz!

[link]

2013. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt már megtaláltam, de azért köszönöm szépen a segítséget! :)
2013. jan. 17. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!