Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia hetedik osztály.40 C-on...

Kémia hetedik osztály.40 C-on hány g kálium-nitrátot tartalmaz 100 g telített oldat, ha oldhatósága 64 g/100 g víz?

Figyelt kérdés
Fiam hetedikes,diszes,így ő nem érti az ilyen jellegű feladatokat,én meg már régen tanultam kémiát,és arra sem emlékszem,hogy mi hetedikben tanultunk volna ilyet. Szerintem valamikor a gimi környékén,talán. Ha valaki tudna segíteni,és egyszerűen elmagyarázni,hogy továbbadhassam a fiamnak,hálás lennék érte. A neten néztem én,és a tankönyvben is,de olyan bonyolultan írják,hogy azt nem tudom elmagyarázni a gyereknek.

2013. jan. 17. 10:23
 1/2 Silber ***** válasza:

64 gramm KNO3-mat tud feloldani 100 g víz, tehát 100-64=164 g oldat tartalmaz 64 g KNO3-mat.

Egyenes arányossággal megoldható:

64 g KNO3 van 164 g oldatban

x g KNO3 van 100 g oldatban

_____

x=100*64/164=39,02 g KNO3

2013. jan. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Silber,köszönöm szépen!


Így már érthető,legalábbis számomra. Remélem,a fiam is megérti majd így. Mindenesetre sokat segítettél,köszi még egyszer:-)

2013. jan. 17. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!