Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 3 olyan irodalmi művet kell...

3 olyan irodalmi művet kell keresnem amiben jellemhibák jelennek meg, valaki aki tud egyet is, nem segítene?!

Figyelt kérdés
Ha csak címeket kapok azok is nagyon jók, de ha van kedve valakinek akkor leírhatná azt is hogy abban a műben amit leírt mi a jellemhiba...de ez nemfontos! Köszönöööm :)

2013. jan. 21. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

rosszul közelíted a témát


nem létezik, hogy életedben nem olvastál el még egy könyvet sem, ugyanis minden könyvben vannak jellemhibás személyek (az egyszerűbb, ha van egy főgonosz, de a jó főszereplőnek is lehet jellemhibája, pl határozatlan) ... szóval csak gondold át miket olvastál eddig

2013. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gárdonyi Géza: Egri csillagok c. ifjúsági, történelmi regényében:

A főgonosz, Jumurdzsák: gyerekeket rabol anyagi haszonszerzés céljából,/Gergőt és Vicuskát a regény elején/ csapdát állít a karavánszerájból induló Gergelynek és csapatának, álruhában rabolja el Jancsikát, Éva és Gergely kisfiát stb.

Tehát a jellemhibák: álságos, anyagias, mások életére tör

Jókai Mór: Aranyember c. regényében Athalie figurája, aki miután házassága meghiúsul Kacsuka őrnaggyal, Tímeát veszi célba, leskelődik utána, nyomoz Tímár Mihály után is, démoni tervet eszel ki bosszúja végrehajtására.

Jellemhibják: bosszúvágy, álságosság, gyilkos szándék

Jókai Mór: A kőszívű ember fiai c. regényében Ridegváry Bence alakja, aki meg akarja bosszulni Baradlaynén, és fiain azt, hogy barátja Baradlay Kazimír végakaratát nem teljesítette özvegye, így nem ment nőül hozzá, nem ő lett a vármegye teljhatalmú ura, stb.

Jellemhibák: bosszúszomj, hatalomvágy, gőg

2013. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Petőfi Sándor: Pató Pál úr

restség, lustaság, közömbösség


A magyar nemes


őseimnek véres kardja

fogason függ, rozsda marja,

Rozsda marja, nem ragyog.

én magyar nemes vagyok!


munkátlanság csak az élet.

van életem, mert henyélek.

A paraszté a dolog.

én magyar nemes vagyok!


jól készítsd, paraszt, az útat,

mert hisz a te lovad vontat.

csak nem járhatok gyalog.

én magyar nemes vagyok!


tán a tudománynak éljek?

A tudósok mind szegények.

Nem irok, nem olvasok.

én magyar nemes vagyok!


van, igaz, egy tudományom,

ebben párom ritkán látom:

enni, inni jól tudok.

én magyar nemes vagyok!


milyen jó, hogy nem adózok.

Gazdaságom van, de nem sok,

S van adósságom, de sok.

én magyar nemes vagyok!


mit törődöm a hazával?

A hazának száz bajával?

majd elmulnak a bajok.

én magyar nemes vagyok!


ősi joggal, ősi házban

éltemet ha elpipáztam:

mennybe visznek angyalok.

én magyar nemes vagyok!


műveletlenség, igénytelenség, hazafiatlanság, gőgösség, nemtörődömség, úrhatnámság, butaság, önteltség, önelégültség

2013. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :))
2013. jan. 21. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!