Az alfa kiszámítása nélkül add meg a többi szögfüggvény pontos értékét, ha cos alfa= gyök 3 osztva 4-el?

2013. jan. 24. 21:44
 1/2 mattan ***** válasza:

cos alfa=gyök3/4

trigonometrikus pitagórasz tétele : (sin alfa)^2 +(cos alfa)^2 =1


emiatt sin alfa = gyökalatt(1-cos^2 alfa)


sin alfa = gyök(1-(gyök3/4)^2) =gyök (1-3/16)=gyök 13/16 = gyök13/4


tg alfa = sin alfa/cos alfa = gyök 3/4 : gyök13/4 = gyök(3/13)


ctg alfa = cos alfa/sin alfa = gyök13/4 : gyök 3/4 =gyök(13/3)


vagy ctg alfa = 1/tg alfa = 1/(gyök3/13), ami a reciproka a tg-nek, azaz gyök(13/3)

2013. jan. 24. 21:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :D
2013. jan. 25. 11:36