Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene nekem Arany...

Valaki segítene nekem Arany János epikus műveivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem találok sem tankönyvben, sem az interneten sok felhasználható dolgot. A kérdéseim: Az elveszett alkotmány hogyan utal Kossuth Lajosra, milyen népcsoportok a szereplői? A nagyidai cigányok című műben milyen forrásokat használt fel Arany, mik a komikus elemei, és mi az értékítélete a forradalommal és szabadságharccal kapcsolatban? A Bolond istók hogyan kötődik Arany személyéhez?

Nagyon szépen köszönöm, előre is (: x



#irodalom #Arany János #epika #Bolond Istók #Az elveszett alkotmány #A nagyidai cigányok
2013. jan. 28. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A nagyidai cigányok (vígeposz)Csóri vajda vezetésével a c-nyok védik a várat, de erre alkalmatlanok, viszont az ellenség már elmenőben van, amikor elkiáltkák, hogy "nincs puskaporuk". Az ellenség me elfoglslja a várat. (A c-nyok elfutnak)
2013. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elveszett alkotnány dagályos történet (sok mellékes kitérő van benne, sok a zárójelbe tett magyarázat)


Hogyan utal Kossuth-ra azt nem tudom

2013. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az "Elveszett alkotmány" is komikus eposz (műfajilag)


(A Bolond Istók meg nem lett befejezve)

2013. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezeket a műveket a szabharc(leverése) után írta, ezért a

gúnyos ill. keserű hangnem

2013. febr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!