Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sürgősen írnom kéne egy...

Sürgősen írnom kéne egy történelem évfolyamdolgozatot, de fogalmam sincs, mi legyen a téma. Nagyon sokat gondolkoztam, mert könnyűnek tűnik:18. századig bármiről lehet írni. Ötlet?

Figyelt kérdés
történelem évfolyamdolgozat

2013. jan. 29. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi érdekel? Zene, művészet, harcászat, öltözködés? stb.

Van kedvenc történelmi filmed?

Van kedvenc országod vagy városod?

Esetleg egy olyan személyiség, akinek érdekel az élete?


Írhatsz a középkori városokról, a vásárok kialakulásáról és fejlődéséről, a lovagi tornákról, az ételekről, a vadászatokról...

2013. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amerika felfedezéséről, vagy a Rózsák háborújáról, vagy az ipari forradalomról. Esetleg a francia forradalomról is írhatsz, arról is sokmindent lehet írni.
2013. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Például a művészet nagyon érdekel és ezért gondoltam, hogy írok a Louvre történelméről, de arról csak 2 oldalnyi anyagot találtam, pedig 5 kéne.

Tényleg, ezek a kérdések jók:) érdekel például India, Kína, Japán, Oroszország meg mindenféle különleges nép, vagy például az arabok...

Köszönöm az ötleteket, de a töritanárom kedvenc témája a Rózsák háborúja, meg a hasonlók, ezért szerintem olyanról kéne írnom, amiről nem tud sokat.

2013. jan. 29. 12:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a különleges népek érdekelnek, írhatsz például a majákról, nagyon érdekes, egyedi az írásuk, sztéléik, melyeket mind a mai napig nem fejtettek meg, az időszámításuk, a számrendszerük, naptáruk, eredetmondájuk, néprajzuk, stb.

Ajnálok egy könyvet is ehhez: Kéri András: MAYAB, a maják országa

2013. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez tényleg jó lenne, csak tavaly erről írt a barátnőm :(
2013. jan. 29. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!