Alizka0827 kérdése:

Pitagorasz-tétel. Téglatestbe kell betenni a derékszögű háromszöget. (? )


Egy kisteherautó zárt,téglatest alakú rakterének méretei 2.4 m, 3.2 m, 3 m.

Elhelyezhető-e benne egy 4,85 m hosszú acélcső?

Nagyon megköszönném ha valaki elmagyarázná nekem,mert értem amúgy a Pitagorasz-tételt,tettük már bele körbe,egyenlő szárú háromszögbe,mindenféle négyszögbe,és ezeket tudom is,de ha testbe kell tenni,azt már valahogy nem tudom megcsinálni.Köszi:)


2013. jan. 30. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudod mi a testátló? A két legtávolabbi csúcsot összekötő szakasz. (Mint a szobád két legtávolabbi sarka közötti távolság.) Hogyan lehetne ezt kiszámolni?
2013. jan. 30. 17:01
 2/6 PósánéAnita ***** válasza:
a cső a testátló lesz, amire van egy képlet, egy összevont Pit.tétel: t^2= a^2+b^2+c^2, behelyettesítve= 25=t^2, t=5, így belefér
2013. jan. 30. 17:01
 3/6 anonim válasza:
Nem férbele
2013. jan. 30. 17:06
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem rájöttem,de nem biztos.:D

a lapátló megvan,de akkor a testátlót hogy számoljam ki?

2013. jan. 30. 17:15
 5/6 A kérdező kommentje:
nem sikerül.:/
2013. jan. 30. 17:20
 6/6 PósánéAnita ***** válasza:
ha az alsó lap átlója megvan, akkor az meg a testátló és a felfelé futó c él alkot egy derékszögű háromszöget, amire jó a Pit. tétel
2013. jan. 31. 11:03