Valaki segít egy egyenletben? Elakadtam.


(3x-9/x-4) - (2x+2/x+3) = 1


a közös nevező (x-4)(x+3) ha jól gondolom. Innen hogyan tovább?


2013. febr. 5. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hagytál ki pár zárójelet?

Nem így kéne kinéznie?: ((3x-9)/(x-4)) - ((2x+2)/(x+3)) = 1

2013. febr. 5. 17:35
 2/3 BKRS ***** válasza:

akkor gondolom valójában ez az egyenleted:

(3x-9)/(x-4) - (2x+2)/(x+3) = 1

Ekkor valóban (x-4)(x+3) a közös nevező.

Szorozzuk be vele mindkét oldalt, megjegyezve, hogy -3 és 4 nem lesz jó megoldás.

(3x-9)*(x+3) - (2x+2)(x-4) = (x-4)(x+3)

3x² -27 - 2x²+6x +8 = x²-x-12

redukáljuk 0-ra:

7x -7=0

A négyzetese tagok halistennek kiestek.

7x=7

x=1

2013. febr. 5. 17:35
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!!:)
2013. febr. 5. 19:50