Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 6. -os matek leckébe segítség?

6. -os matek leckébe segítség?

Figyelt kérdés

trapéz terüelt kerület

a=20dm

c=12dm

alfa=45fok


Hogy oldható ez meg, 6.-os gyerekeknek van feladva, elvileg pitegorasszal tétellel ki lehet számolni, de ők még nem is tanulták. (szóval ha van lehetséges más kiszámítási mód az kéne)


2013. febr. 5. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A trapéz területe felbontható egy 12dm oldalú négyzetre (ez található "középen", illetve két oldalán egy-egy háromszögre. Mivel meg van adva az alfa szög, ami szerencsére pont negyvenöt fok, így belátható, hogy a trapéz magassága is (20-12)/2 =4dm , mivel egyenlő szárú háromszögről van szó.

Ennek pedig már számolható a területe, amit megszorzol kettővel (mivel 2 háromszög van), majd hozzáadod a négyzetét, és készen is van.

2013. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs első, de csak akkor van igazad, ha egyenlő szárú trapézról beszélünk... de akkor stimm...


Én még gondolkodok :D

2013. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

6. osztályban gondolom nem cifrázzák meg, vagy ha igen, akkor kérnénk képet is, mert nem egyértelmű.


Ha nem egyenlő szárú a trapéz, akkor ennyi adatból nem lehet megoldani a feladatot.

2013. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jogos... egyébként a végén én is erre jutottam... a feladat csak egyenlő szárú trapézzal oldható meg, pont úgy, ahogy leírtad.
2013. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget.
2013. febr. 5. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!