Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Móricz Zsigmond: Légy jó...

Nika^.^ kérdése:

Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig regényéhez kellene egy kis segítség ://?

Figyelt kérdés
Írnunk kell egy fogalmazást, azzal a címmel, hogy Misi kiemelkedése. De nem tudod, hogy mit írjak bele. Már elkezdtem írni, de sajna leakadtam... Nem azt kérem, hogy írjátok meg helyettem, mert ez hülyeség, csak egy-két ötletet szeretnék, miszerint mit lehetne... Előre is köszi *.*
2013. febr. 7. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia !

Csak ma olvastam a kérdésed, nem tudom, szükséged van-e még a válaszra ?

Gondolom, arról kellene írni a fogalmazásban, hogyan emelkedik ki a környezetéből Misi ?

Kezdheted azzal, hogy Nyilas Misi egy nagyon szegény, egyszerű, paraszt családból származó kisfiú, akinek sok testvére van.

Ő nagyon tehetséges, szorgalmas, különösen az irodalom és a történelem érdekli, de nagyon jó latin nyelvből is.

Tehát már ezekkel a képességeivel is kitűnik osztálytársai közül, de jellemével, csendes, halkszavú, szerény, jószívű magatartásával is felhívja magára a figyelmet.

Tanárai de a kollégiumi szobatársai, különösen az idősebb diákok ezért veszik pártfogásukba.

Ezért ajánl neki munkát Nagy úr, a szobafőnök, Pósalaky Úrnál, az idős vak embernél.

Ezért kéri fel őt Doroghy Sanyika korrepetálására az osztályfőnöke, mert itt is pénzt tud keresni és persze megvan a képessége hozzá, hogy a rossz tanulóval foglalkozzon.

Annak köszönheti Gimesi és Orczy barátságát is, hogy mindhárman jó tanulók, kiemelkednek az átlagból.

A számára idegen, városi környezetben azonban Misi nem találja fel magát, bátortalan, nem elég talpraesett ahhoz, hogy egyedül megbirkózzon az emberekkel való kapcsolataiban adódó problémákkal.

Ezért keveredik bajba, nem mer ellentmondani a nem neki való kéréseknek, feladatoknak.

Szüksége volna egy támogatóra, aki megvédené a csalódásoktól, aki irányítaná, felügyelné, mit csinál, mibe keveredik.

A rossz dolgok, problémák túlnőnek rajta, ezért végül az igazgatói tanács elé kerül "bűnei" miatt.

Bátyja megvédi, így bebizonyosodik ártatlansága.

Mondhatjuk, hogy itt is kiemelkedik a többiek közül tisztaságával, jellembeli nagyságával, azzal, ahogyan a vele történt eseményeket megéli.

És a végén úgy is dönt, nem akar ebben a környezetben maradni tovább, nem akar debreceni diák lenni. El akar menni onnan, ahol kétségbe vonták szavahihetőségét, éppen azok, pl. tanárai, akikről azt hitte, jól ismerik.

Nááány gondolat, persze Te is egészítsd még ki a sajátjaiddal !

2013. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs ! Néhány gondolat ....
2013. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Helló, köszi szépen :)) sokat segítettél, köszönöm. ^^
2013. febr. 13. 16:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen !
2013. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!