Melyik ez az elem?

Figyelt kérdés

Melyek azok a nemfémes elemek amik szobahőmérsékleten folyékony halmazállapotúak ? én a brómot írtam volna egynek , de a feladat többet kér. Mi meg csak ezt az egyet ilyet tanultuk szóval.. Akkor mi a másik?



Előre is köszönöm



2013. febr. 9. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem a higany a másik?
2013. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de az nehogy fém? Én pedig nemfémeset keresek! Azért köszi!
2013. febr. 9. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Én itt is csak a higanyt és a Brómot látom folyadéknak jelölve. Mondjuk 0 °C-on.


A függvénytáblázat periódusos rendszere alapján a gallium majdnem jó: 30 °C-on olvad és 2200-on forr. A rubídium (39 °C), a nióbium (41 °C), a cézium (28 °C), francium (27 °C) is hasonló kategória.


Na, szobahőmérsékleten folyadék még a túlium (15 °C) is. Bár ez is fémnek van írva…


A nem fémesek közül a foszfor elviselhető hőmérsékleten olvad (44 °C – oké, nem árt busmannak lenni hozzá…).


Én arra szavazok, hogy nincs másik, a bróm az egyetlen. Esetleg írd be az elfolyt ceruzaelemet…

2013. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. febr. 9. 22:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is utánanéztem.

Azt találtam, hogy a nemfémes elemek közül a bróm az egyetlen, a fémes elemek közül pedig a higany.


Bróm

A bróm a periódusos rendszer VII. csoportjába, a halogéncsoportba tartozó kémiai elem. Vegyjele Br, rendszáma 35. A bróm az egyetlen nemfémes folyékony-halmazállapotú elem a periódusos rendszerben. Kétatomos molekulákat képez (Br2) melyek viszonylag gyenge kovalens kötéssel kapcsolódnak egymáshoz.


[link]


Nem lehet jó a kérdésed.

2013. febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Randivonal? Ez komoly?


Amúgy gyorsan bocsánatot kell kérnem! A túlium olvadáspontja a Wikipédia szerint 1545 °C, [link] Ezt elnyomtatták a függvénytáblázatomban, 15,45 °C-nak írták. Szóval ez sem folyékony szobahőmérsékleten. A nióbium se stimmel (ehhez külön gratulálok a függvénytábla készítőinek, a rendszámot írták az olvadásponthoz – meg magamnak is, hogy megkajáltam).



A többit körülbelül eltalálták. No, nem szabad bízni a függvénytáblában.


Annyi pontosítás a kérdéshez, hogy 1 atm nyomáson vizsgáljuk a halmazállapotot.


Ezek után a foszfor, a gallium, a rubídium, a cézium és a francium nem sokkal szobahőmérséklet felett olvad. Olyan elemet pedig, ami nem sokkal szobahőmérséklet alatt forr, nem találtam. A nemfémes elemek olvadás és forráspontjait végignéztem Wikipédián, azok között NINCS megfelelő. Ha megengedünk fémes elemeket is, akkor azok közt még el tudom képzelni, hogy van folyékony szobahőmérsékleten (25 °C-ot tekintve annak), de nem érzem valószínűnek – ezeket nem néztem végig Wikipédián.

2013. febr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor nem értem hogy miért kérdez többet!
2013. febr. 9. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!