Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » DSD német nyelvű nyelvvizsgára...

DSD német nyelvű nyelvvizsgára szóvbeli témaként a berlini és a budapesti állatkert összehasonlítását választottam, esetleg valakinek szempont ötletek, hogy mi alapján hasonlítsam őket össze?

Figyelt kérdés

2013. febr. 16. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Mióta áll fenn az állatkert (mikor lett alapítva)

Mekkora területen helyezkedik le

Milyen állataik vannak (pl németeknél volt egyszer az a kis aranyos jegesmackó, aki aztán meghalt)

Nem tudom a pesti állatkertben vannak-e pl jeges macik (sztem nincsenek) Vannak elefánok, zsiráfok, orrszarvú (ezek mindkét helyenvannak)

2013. febr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Meg meg kéne nézni

a különlegesebb állatokat, melyik állatkert milyen "ritkább" állatfaját tart

A pest állatkertben most született pár napja egy kis elefánt (de ilyen állat nyilván van Bln-ben is)

2013. febr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:) valahogy úgy kéne majd összehoznom hogy erről 5 percig tudnom kell beszélni, hát kíváncsi leszek:)
2013. febr. 16. 19:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha jó vagy bioszból,akkor talán a

"kedvenc" álatodról (is) mesélj

(mit tudom én "hópárduc" v szőjj bele

személyes élményt is ha volt)

2013. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kedvencem az a zsiráf, az tuti mindkettőbe van :D
2013. febr. 16. 19:14
 6/10 amarill ***** válasza:

Nekem volt egy brosurám a blni-i állatketről, de csak arra emlékszem(ha jól emlékszem), h elég nagy (tágas) kifutó területük volt (pl a zsiráfoknak

(Pesten szegény zsiráfoknak nem volt akkora területük)

2013. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nálatok működőképes egy ilyen téma?

én most DSD-ztem, de nálunk csak olyan témákat fogadtak el, amelyek valamilyen megosztó problémakört vetnek fel, érveket lehet felsorakoztatni a jelenség mellett/ellen, vagy valami vitatott, Németországot is érintő társadalmi/gazdasági problémához kapcsolódnak...

2013. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sztem a pesti állatkertben nem volt jegesmedve

(de meg kéne nézni) Mert akkor lehetne erről is írni, hogy Bln-ben tartanak (meg el lehet mesélni a kismaci történetét, akit cumival neveltek fel)

2013. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7-es, nálunk is így van, de csak a 12.-es osztályokban, mi nyolcadikosok vagyunk még csak. De elvileg vagyunk olyan nyelvi szinten, hogy a B1-es nyelvvizsgát letegyük, ugyanis ez egy kéttannyelvű hatosztályos gimnázium ahova én járok. :)
2013. febr. 17. 12:06
 10/10 anonim ***** válasza:
ó akkor már mindent értek! csak meglepődtem, azt hittem, ez a b2/c1-es szint :D
2013. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!