Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1776, amerikai függetlenségi...

1776, amerikai függetlenségi nyilatkozattal kapcsolatban tudnátok személyeket mondani, melyek ezzel párhuzamosan éltek?

Figyelt kérdés
bocsi, ha kicsit furán hangzott a kérdésem. Lesz egy verseny, melyen az amerikai függetlenségi nyilatkozatot választottam a válaszható témák közül. Az újságból viszont egy viccesebb magazint szeretnék kihozni, és címlapot is szeretnék készíteni, és nem szeretném, hogy csak és kizárólag erről legyen szó, szóval kellenének írók, híres emberek nevei, akik akkor éltek-alkottak, vagy az akkori elnök. Olyankor még rabszolgák voltak a feketék? Mi volt az akkori pénz, hogy nézett ki? Esetleg valami link. Az akkori divat? Előre is köszönöm a válaszokat, egyszerűen gyűlölöm a történelem órát, csak azért vállaltam el, mert érdekel az újságírás, és szeretek szerkesztgetni. :)

2013. febr. 24. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Híres emberek :George Washington, Thomas Jefferson, John Adams, Benjamin Franklin, aki a villámhárítót is feltalálta, James Madison, később elnök volt, James Monroe,

Paul Reevere

A feketék még rabszolgák voltak ebben az időben.

Olyan ruha és hajviseletük volt, mint az akkori angoloknak, férfiaknak hátul copfba fogott haj, térdnadrág, harisnya, csatos cipő, háromszögletű kalap,

a határvidéken, az erdővidéken pedig bőrruházat volt a hagyományos viselet.

Az újságíráshoz a történelem mindig hozzátartozott, az aktualitások ismerete, politika, világnézet.

Az amerikai történelem egyik legszebb korszaka ez, a világon az első, legdemokratikusabb alkotmány az övék.

2013. febr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :) Ment a zöld kéz.


lehet, hogy a történelem hozzá tartozik, de én nem akarok unalmas történelemmel kapcsolatos témákról, vagy politikáról írni. Engem az emberek, az emberi kapcsolatok érdekelnek.


Mondjuk ez: (az enyém) [link]


Igaz ahhoz nem kell sok ész, hogy embereket kérdezgessek, de ilyenekről írni is szeretnék, nem csak interjúvolni. Szóval ehhez em kell feltétlen történelem :)

2013. márc. 1. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!