Két természetes szám négyzetének különbsége 225. Határozzuk meg az összes ilyen természetes számpárt! (És miért kell, hogy legyen a kérdésben egy "? ")


#verseny #feladat #matematika #természetes számpár
2013. febr. 24. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

15 és 0

17 és 8

25 és 20

39 és 36

65 és 60

2013. febr. 24. 20:13
 2/4 anonim ***** válasza:

x²-y²=225

(x+y)*(x-y)=225


225 = 3*3*5*5

Összes lehetséges szorzatát megalkotod:

3*75,9*25,15*15,5*45,1*225 (lehet, hogy van még)


és felírod egyenletrendszerként, pl.:

x+y = 75

x-y = 3


és megoldva az első válaszoló eredményeit kapod.

2013. febr. 24. 20:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. febr. 24. 21:06
 4/4 anonim válasza:
Első válaszolónál a 65 60 az nem igazán jön ki... helyette a 113 112
2019. máj. 26. 16:57