Hogyan lehet ezt a számtani sorozatos feladatot megoldani?


Egy 500.000 Ft összdíjazású versenyen az első 10 helyezettet jutalmazzák. András, aki a 6. helyen

végzett, 48.000 Ft-ot kapott. A jutalmak egy számtani sorozatot alkotnak. Hány Ft-ot kapott az első

helyezett?

Csak azt nem tudom, hogy Sn ből és A6-ból hogyan lehet bármit is kifejteni...



2013. febr. 25. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

S10=(a1+a10)/2*10=(a1+a1+9d)*5= (2a1+9d)*5

a6=a1+5d


500000= (2a1+9d)*5

I. 100000=2a1+9d

II. 48000=a1+5d


Az egyenletrendszert megoldva a1=68000 d=-4000

2013. febr. 25. 21:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. febr. 25. 21:16