SOS ha egy háromszög oldalegyenletei a: x=1 b: x+y=6 c: -5x+3y=15 Hogyan kell kiszámolni a háromszög csúcsainak a koordinátáit?


2013. febr. 27. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Az "a" és a"c" oldalegyenesek egyenleteiből álló egyenletrendszer gyökei adják B csúcs koordinátáit.


Az "a" és a"b" oldalegyenesek egyenleteiből álló egyenletrendszer gyökei adják C csúcs koordinátáit.


Az "b" és a"c" oldalegyenesek egyenleteiből álló egyenletrendszer gyökei adják A csúcs koordinátáit.

2013. febr. 27. 18:12
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat de nem tudnád az egyik csúcsot levezetni mert nem igazán tudom mit kéne csinálom ... előre is köszönöm :)
2013. febr. 27. 18:24
 3/4 anonim ***** válasza:

I. x=1

II. x+y =6

1+y =6

y= 5


C(1;5)


I. x=1

II.-5x+2y =15

-5+ 2y =15

2y =20

y= 10

B(1;10)


I. x+y = 6 /.5

II. -5x+ 3y = 15


I. 5x+5y = 30

II. -5x +3y =15


I+II 8y =45

y= 45/8


I. x + 45/8 =6

x= 3/8



A(3/8;45/8)


Ha valamit nem számoltam el, akkor így jó.

2013. febr. 27. 18:40
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :):):
2013. febr. 27. 18:45