A kérdésem a következő: 700 m sugarú ívben mekkora túlemelésű pályán egyezne meg a 60km/h sebességgel haladó jármű fékútja az egyenesben haladóéval?

Valaki kidolgozva meg tudná ezt válaszolni nekem?
2013. febr. 27. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:

A centripetális gyorsulás: a=v^2/r=277,77/700=0,3968m/s2

Ebből származó erő vízszintesen hat, a g-ből függőlegesen, az eredőjük ferdén. Az utat úgy kell megdonteni, hogy az eredőre merőleges legyen.

tangensalfa=0,397/9,81; alfa:2,32 fok

2013. márc. 1. 13:12