1. Hány g oldott anyag van 80g 60 tömegszázalékos oldatban? 2. Hány g oldószer van 70g 50 tömegszázalékos oldatban? 3. Hány mol NaCl van 210g 58 tömegszázalékos oldatban?


4.Mennyi a sűrűsége 220g 45dm3 térfogatú oldatnak?

5.Mennyi a koncentrációja annak az oldatnak,5dm3-ében 58g NaCl van?


2013. febr. 28. 03:25
 1/2 anonim ***** válasza:

1. 80*0,6=48 48 g oldott anyag van benne.

2. 70*0,5=35 35 g oldószer és 35 g oldott anyag van benne

3. 210*0,58 = 121,8 g NaCl

121,8g NaCl 121,8/(23+35,5)=2,08mol

4.220g/45000cm3=0,0048888 g/cm3

5. Milyen koncentráció kell?

2013. febr. 28. 15:02
 2/2 anonim ***** válasza:

5. 58g NaCl 58/58,5= 0,9914 mol

5dm3 oldatban 0,9914 mol NaCl van

1dm3 oldatban 0,19829 mol NaCl van,tehát a koncentrációja 0,19829mol/dm3

2013. febr. 28. 15:48