Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A komplex számok halmazán, mi...

A komplex számok halmazán, mi a megoldás? Feladat: Oldjuk meg az adott egyenletet, ahol z ϵ C. z^2+z konjugált =1 Idáig eljutottam: a^2-b^2+2abi + a-bi =1

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Akkor jó vagy, vonogass össze:

(a^2 - b^2 + a) + (2ab - b)*i = (1) + (0)*i.

Itt most két ismeretlen van, és két egyenlet, meg kell oldani.


Ha ezzel nem jutsz a végére, akkor segítek még, esetleg megnézem, hogy jó-e a végeredményed.

2013. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"két egyenlet" arra gondolsz, hogy valós rész a valóssal képzetes a képzetessel egyenlő?

Tehát: (a^2-b^2+a)=1 és (2ab-b)=0 ebből kifejezem az á-t és visszahelyetesítem az elsőbe?

2013. márc. 1. 11:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Jajap, valami ilyesmi, csak a 0-val osztással és a gyökvesztésekkel vigyázz.
2013. márc. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
rendezhetem-e a második egyenletet ebbe a formába 2ab=b innen a=b/2b ? Ha nem akkor elvesztettem a fonalat.
2013. márc. 1. 12:26
 5/12 A kérdező kommentje:
ha igen, akkor a=0,5 és b=0,5i persze ebben nagyon nem vagyok biztos.
2013. márc. 1. 12:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Az a és a b valósak, a valós egyenletrendezés szabályai vonatkoznak rájuk. Azokat ugye tudod?
2013. márc. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
kicsit konkrétabban, a 2ab-b=0 - ra gondolsz?
2013. márc. 1. 12:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké, z-t úgy van értelme átírni a+bi alakba, hogy a és b valósak, különben semmivel sem egyszerűbb ez az alak, mint az eredeti. Szóval a, b ϵ R, mind a két egyenletben.
2013. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha megkérhetnélek levezetnéd nekem, mert ha nem jó azaz eredmény ami nekem kijött, akkor én kifogytam a tudományból és nincs több ötletem.
2013. márc. 1. 12:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Jajj, bocsánatot kérek! Elsiklottam az egyik hozzászólásod fölött. Most nézem, hogy hogy írhattam a 8. hozzászólást, mikor csak páratlanadikat írhatnék…


Ugye te b-vel osztottál, de honnét tudod, hogy b nem 0. Külön figyelmeztettelek arra, hogy ne ossz 0-val. Próbáld ki, hogy b = 0.


Ami kijött az pedig azért nem jó, mert ellentmond annak, hogy a és b valósak. Most már jó lesz. Tényleg bocsánat, a 12:38-as és 12:47-es hozzászólásomra nem volt semmi szükség.

2013. márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!