Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok írni nekem angolból...

Tudnátok írni nekem angolból egy "informal letter"-t?

Figyelt kérdés
A témája tök mindegy , lehetőleg egy barátnőmnek szóljon .
2013. márc. 5. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Hey Linda,


I'm writing because I've seen you at the GYM yesterday and baby I have to tell you that you've got an amazing ass, I would bury my dick so deep in it that whoever could pull it out would be crowned the new King Arthur. I've seen you checking me out too, so hit me up on Facebook if you're up for a little something-something.


I'll be at the GYM tomorrow as well so maybe we could get it on in the changing room? Let me know.


Love,


Matt



tessek:D mondjuk nem tudom ki kuld informal letter-t manapsag...szerintem senki.

2013. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Barátnőtől barátnőnek(?)!
2013. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dear Jenny,


I have just received your letter anI am absolute deligthed to hear that you will be able to come and see us at Easter.


Usually spring weather in Hungary is quite nice

but you can never count with certainty on really warm weather. It is unpredictable so it may rain or there may be beautiful sunshine. the temperatures can also range from ten to twenty-five degrees so I think you should bring both warm and light clothes with you.

Whatever the weather will be like I am sure we will enjoy ourselves.


We are loking forward to seeing you soon.


Love, (név)

2013. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát azért valamennyivel egyszerübbre gondoltam , az elsőnek köszönöm , megnevettetett :))
2013. márc. 7. 16:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Hi bitch!


I haven't see ya since last week! How are you doing?

I'm just doing fine so we could meet some day.

I saw you on the square yesterday with your friends but you did not notice me. You guys were looking so cool.

So how about a date on that square?

Tomorrow?

So sent via mail!

See ya!

2013. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!