Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Háromszög kerületének kiszámít...

Arita2005 kérdése:

Háromszög kerületének kiszámítása, ha a szögek és az egyik oldal értéke megvan?

Figyelt kérdés
Kedves kollégák. Fiam matek házit készít(ene). Én már vagy 30 éve tanultam és nem igazán tudok így segíteni már neki. Egy háromszög kerületét hogy számoljuk ki, ha a szögek és az egyik oldal értéke adott. Köszönöm a segítséget előre is.

2013. márc. 5. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

sinusz tétellel kiszámíthatóak a hiányzó oldalak.

K= a+b+c

2013. márc. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értelek, de ez 7-es feladat, még nem tanulják a sinus tételeket. Igazából trapézról van szó, de van benne egy téglalap, az alapján van meg a háromszög egyik szára. A háromszög adott két szöge ugye a derékszög (90 fok) + 2x45 fok. És itt megálltam.
2013. márc. 5. 19:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Ird le pontosan a feladatot!
2013. márc. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos. Egy trapéz kerülete kellene:


Jobb oldala 4 cm hosszúságú. A felső oldala 3 cm. (90 fokos szöget zár a kát oldal). Az alsó oldala hosszabb, mint a felső és az alsó oldal a felső oldallal 45 fokos szöget zár. Az alsó oldal és a jobb oldal szintén 90 fokos szöget zár. Rajzolnám, te nem tudom... :S

2013. márc. 5. 19:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, "nem tudom" az utolsó mondatban :)
2013. márc. 5. 19:41
 6/7 A kérdező kommentje:
nah, előbb-utóbb sikerül : "de nem tudom" :D
2013. márc. 5. 19:42
 7/7 A kérdező kommentje:
Nah, azt hiszem rájöttem. Hiszen akkor egy másik háromszöget is mellé teszek és akkor egy négyzet jön ki. Innentől kezdve gyerekjáték :) Ugyanis az alsó 45 fok tükörképe egy másik háromszög. Mindenesetre köszönöm, hogy segítettél, remélem más esetben is kérdezhetek majd :)
2013. márc. 5. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!