Segittek kemiabol?

Figyelt kérdés

a kemiatanarnonk szerint az Avogadro allando fugg a homerseklettol!?Ez igaz?(mert szerintem nem).A kemiatanarno szerint 80g ammoniaban nem ugyanannyi molekula van 27 Celsius fokon mint 0 fokon(szerintem pedig ha az ammoniat melegitjuk, attol meg mindig ugyanannyi molekula lesz benne). Ezen kivul egy feladatot adott hogy szamitsuk ki,hogy hany molekulat tartalmaz 5 mol gaz,

5 atm nyomason es 15 Celsius fokon.(az 5 mol nem lenne mar eleg adat?) koszi elore is a segitseget



2013. márc. 6. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hanyadikos vagy, de az általános gáztörvényből következik az egész. p*V=n*R*T -> n=(p*V)/(R*T) És ugye a az anyagmennyiségből kiszámolható, hogy hány darab atom van. (n*NA)
2013. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem voltam ott kémiaórán, így nem tudom, hogy mit beszélt a tanár, elképzelhető, hogy félreértetted, amit mondott… Szóval a „kémiatanárnő szerint” állításokat nem tudom ellenőrizni, hogy szerinte tényleg úgy van-e, viszont minden más, amit írsz az rendben van, jól írod, én úgy látom érted is.


Néha szoktak felesleges adatokat megadni, azzal nincs gond, meg kell tanulni eldönteni, hogy milyen adatokra van szükség egy feladathoz; viszont az Avogadro-állandó valóban NEM függ a hőmérséklettől, és 80 gramm ammóniában ugyanannyi molekula van 27 °C-on, mint 0 °C-on. Nem tudom mi volt a célja, ha tényleg ilyeneket mondott…

2013. márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elnézést, első vagyok. Most látom, hogy a molekula darabszámáról van szó.
2013. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
mivel gáz nem ugyanannyi
2013. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!