Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az arany ember,5. fejezet...

Az arany ember,5. fejezet Hány levelet fogalmazott meg Tódor? Kinek címezte a leveleket? Mi történik Tódorral a Balaton jegén?

Figyelt kérdés
....

2013. márc. 7. 18:12
 1/4 anonim válasza:
Tódor majd meghal. A leveles részre már nem emlékszem.
2013. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ja, nem artana elolvasnod, hogy legyen mire nem emlkezned par ev mulva! ugyanis en sem emlekszem:)
2013. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elolvastam(nagyjából)és láttam a filmet de nem tudom!
2013. márc. 7. 18:57
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdés második felére válaszolok.

Krisztyán Tódor Balaton melletti házában keresi fel Tímár Mihályt, a Kacsuka őrnaggyal történt párbajozása és sérülése után.

Azzal zsarolja Tímárt, hogy a közeli hozzátartozóinak levelet írt, amelyekben mindent elmond róla.

Tudnunk kell, hogy Krisztyán Tódor az aranyember "mindkét életét" ismeri. Tudja komáromi házasságát Tímeával, és tudja a Noémihez fűződő kapcsolatát, a Senki szigetén élt életét is.

Miután sárosan, piszkosan, viharverten érkezett Tódor Tímárhoz, ő a saját ruháit adja oda számára, melyben még tárcája is benne van.

De amikor Tódor zsarolni kezdi, kizavarja a házból.

A vaksötétben Tódor a Balaton befagyott jegére téved, és egy rianásban elsüllyed.

Csak távoli kiáltásait lehet hallani.

Tímár Mihályban ekkor fogalmazódik meg a gondolat, hogy sikeresen el tud tűnni a világból, hiszen Tódoron lévő ruhái alapján őt azonosítják majd halottként.

A levelekkel kapcsolatban valószínűleg Tímeának, Tímár feleségének szól az egyik, Noéminek a Senki szigetére a másik, de ennek utána kell nézni pontosan !

2013. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!