Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Németben a tárgyak helyzet...

Németben a tárgyak helyzet meghatározásánál pl unter mellé csak dem a helyes?

Figyelt kérdés
Der tisch unter die lapme nem helyes ? az unter dem helyett? és ha nem akkor szabály szerint van ?van vmi logika benne ,hogy über dem...,vor dem... ill. neben der ?
2009. szept. 14. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Az unter, über, neben stb részesesettel járnak, és ebböl következöen nem csak dem lehet - ez a himnemü és semlegesnemü szavaknál van, nönemünél der, többesszámban meg den.


Ez mit jelent: "lapme" ?

2009. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
bocsi elirtam... die lampe
2009. szept. 14. 17:28
 3/7 A kérdező kommentje:
oksi felfogtam köszi :)
2009. szept. 14. 17:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdés a helymeghatározáshoz a hová? Wohin?, akkor tárgyesetet használsz, annak megfelelően ragozod a főneved névelőjét. Die Lampe esetében: Pl. hová teszed a könyvet? A lámpa mellé: neben die Lampe.


Ha a kérdésed Wo? Hol?, akkor részes esetet használsz. Hol van a könyved? A lámpa mellet: neben der Lampe.


Tehát a főnév névelőjét ragozod a szükséges esetnek megfelelően.

Tehát ha a névelőd der, pl. der Tisch: asztalra: auf den Tisch, asztalon: auf dem Tisch.

A die névelő esetében: ld. első példa.


Das névelő, pl. das Buch. A könyv mellé: neben das Buch, a könyv mellett: neben dem Buch.


Tehát az előljárószó után bármi állhat,a főnév névelőjétől függ, és attól, hogy milyen esetet kell alkalmaznod.


Hová-Wohin: tárgyeset (Akkusativ), Hol-Wo: Részes eset (Dativ).


Segítettem kicsit?

2009. szept. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 1.! Az általad leírt előljárószók nem csak részes esettel állhatnak! Tévedés!

Utolsó voltam.

2009. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö vagyok, igazad van én csak a hol kérdésre válaszoló esetet vettem.
2009. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:) nem kicsit segítettetek...:D
2009. szept. 14. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!