Fizika, elektrosztatika számolós feladat? Kérem, aki tud segítsen!

Figyelt kérdés

Egy L hosszúságú fonálra 100 g tömegű testet erősítünk,amelynek töltése 6*10^-5 C. Ezt az ingát F=0,693 N

nagyságú vízszintes irányú erővel tudjuk a függőlegessel 60°-os szöget bezáró helyzetben tartani,ha az inga függőlegesen felfelé mutató homogén elektromos térben van.Mekkora az elektromos térerősség nagysága? Mekkora a fonalat feszítő erő?


Nos és igazából nekem egy ábra kéne vagy magyarázat,mert ami a megoldásokban van,onnan nem nagyon értem,hogy jött ki az,hogy


1.) F=K*Sin Alpha

2.) E*Q+K* Cos Alpha= m*g



Hálásan köszönöm mindenkinek előre is,aki segít!



2013. márc. 12. 20:41
 1/4 bongolo ***** válasza:

Nem találtam teljesen jó ábrát, de ez is megteszi:

[link]

Neked nincs balra vízszintesen az 'a' jelű nyíl, van viszont felfelé E·Q. A többi erő (m·g, K és F) nálad is vannak.


A K kötélerőnek a vízszintes komponense K·sin α (balra mutat), függőleges pedig K·cos α (felfelé mutat). A test nyugalomban van, ezért az erők eredője nulla. Az erőket felbontva is nulla kell legyen az eredő, így jön ki az 1) és 2) egyenlet. Az 1) mutatja a vízszintes komponensek egyensúlyát, a 2) pedig a függőlegesekét.

2013. márc. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,azt hiszem az elsőt értem,a másodikat is sejtem,hogy miért K*Cos alpha,de ahhoz miért adjuk hozzá az E*Q? Mármint a K*Cos Alpha az pont az a vektor nem? Akkor miért kell még hozzáadni?
2013. márc. 13. 16:54
 3/4 bongolo ***** válasza:

A testre függőlegesen ezek az erők hatnak:

- m·g lefelé (a gravitáció húzza le)

- K·cos α felfelé (a kötél tartja)

- E·Q felfelé

A harmadik azért, mert felfelé mutató elektromos erőtérben van a töltés.

2013. márc. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jajj,hát persze már leesett,köszi!!
2013. márc. 13. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!