Földrajz? Segítség?

Figyelt kérdés

Melyik igaz,melyik hamis?

1.A leszálló levegő egyre több vízgőz befogadására képes.

2.Ha a magas légnyomás nem változik,csendes,derült időjárás várható.

3.Ha a légnyomás emelkedik,a délutáni órákban zápor,zivatar,helyenként felhőszakadás is kialakulhat a gomolyfelhőkből.

4.Minél szárazabb a levegő,annál kevsebb a relatív nedvességtartalma.

5.Ha egy területre anticiklon érkezik,akkor ott folytatódik a szélcsendes,hideg,derült téli időjárás.


Az a baj,hogy ezt a légkörzést nem értem,próbáltam a neten utánanázni,de nem nagyon találtam olyan oldalt,ami rendesen elmagyarázná. :S



2013. márc. 15. 11:51
 1/3 Hunor8 válasza:

Üdv!

Itt megnézheted:

[link] :)

2013. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mármint melyik linkre kattintsak az oldalon a sok közül? :D
2013. márc. 17. 14:16
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Igaz, mivel felmelegszik a leszálló levegő (általában).

2. Igaz, mert magas légnyomásnál leszálló levegő van. Ebből nem csapódik ki a pára - lsd. 1. kérdés

3. Hamis, mert vihar érkezésekor zuhan a légnyomás, hiszen felfelé száll a levegő.

4. Igaz, ha úgy fogalmazzuk meg, hogy "minél szárazabbnak érezzük a levegőt".

5. Csak részben igaz. Itt is fogalmazási hiba van. Én úgy írtam volna, hogy "Ha egy területre anticiklon érkezik,akkor ott szélcsendes, hideg, derült téli időjárás LESZ." Tehát nem biztos, hogy az volt megelőzőleg is.

2013. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!