A csütörtöki KENGURU MATEMATIKA verseny hogy sikerült nektek (2. osztály)? Hány pontotok, hibátok lett kb? Másik kérdés, ki megy városi versenyre?


Egy ilyen feladatot.

Julinak van 23 ft-ja, Zolinak 6x annyi. Mennyi van kettőjüknek?

Ezt hogyan vezetem le részletesen? mennyire kell részletesen leírni?



2013. márc. 22. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű.

Juli pénze legyen x, ami 23 ft.

Zolinak 6x pénze van. Tehát Zolinak 138 forintja van.

2013. márc. 22. 13:30
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, de erre még nem jáe maximum pont. Ki kell dolgozni részletesen.
2013. márc. 22. 23:22
 3/3 bongolo ***** válasza:

De nem Zoli pénze volt a kérdés, hanem kettejüknek együtt.

Szerintem nem kell nagyon részletesen levezetni, csak mondjuk úgy, hogy:

Zolinak 6x annyi van, akkor kettejüknek együtt 7x annyi:

7·23 = 161 Ft.


De jó úgy is, hogy:

Zolinak 6x annyi, vagyis 6·23=138 Ft, kettőjüknek együtt pedig 23+138 = 161 Ft.


Vagy jó sokkal kevesebb szöveggel is így:


Juli: 23 Ft

Zoli: 6·23 = 138 Ft

Együtt: 23 + 138 = 161 Ft

2013. márc. 23. 00:39