Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS Iskola, lopás, "vádalku",...

SOS Iskola, lopás, "vádalku", nehéz fizikai kényszermunka. Bonyolult felületszámitási feladat. Mit tegyek? Loptam a fizika szertárból kénsavat, salétromsavat és glicerint hogy nitroglicerinnel szórakozzunk. De kifelemenet a tanár

Figyelt kérdés

rajtakapott. Az a hir járta hogy egyrendkivül jó korrekt ember. Hát nem tudom, de nagyon egyértelműen kifejtette a lehetőségeimet. Azt mondta hogy ez mindenképpen lopás és szigoru következményei lehetnek, de mivel keveset loptam (3 feles üvegébe töltöttem s csak félig), enyhitő kürülmény. Plusz az is enyhitő hogy lehetőségem lett volna többet lopni, teletölteni de mégse tettem meg. Azt mondta a számára ez azt is bizonyitja hogy nem büncselekményt akartam elkövetni, hisz akkor teletöltöm az üvegeket, csak játszani akartam. De igyis ugyis lopás. Egy lehetőségem van csak meguszni ha két feltételt teljesitek: 1. visszaadom. (ez ott azonnal meg is történt, de lehetőségem se volt másra). 2. előadást tartok az osztálynak egy nehéz fizikai problémáról. Ha ezt megteszem akkor hajlandó elfelejteni az egészet tiszta lappal indulok nála s még egy kedvező osztályzatot is kapok. Bármilyen segitséget igénybevehetek a felkészüléshez, de amit előadok meg is kell értenem. Ez is a feltétel része. Tehát ha az előadás közben belekérdeznek válaszolnom kell tudni s a végén is kell tudni az osztálytársak vagy az ő maga által feltett kérdésekre. Egy más által megfogalmazott gondolatmenet felolvasásával tehát nem sokra mennék.


És most itt a feladat.


Adott egy kettős falu gáztartály. Levegő van benne. A egyszerüség kedvéért egyforma térfogatuak. A kiindulás az hogy az egyikben a gázhőmérséklet 20 C fok a másikban 100 C fok. A nyomás normál légköri nyomás de a 100 fokosban 20 fokon volt normál a nyomás.

A felfütés idejétől könnyitésként eltekintünk.


A kérdés az hogyan változik a hőátadás sebessége ha a két tartályt elválasztó fal

a. lapos

b. harmonikaszerüen növelt felületű (utóbbi több, egyre nagyobb felület)


c. a tanulmányban ki kell térni a különböző falvastagság miatt fellépő hőátadási képességre is.


Könnyités képpen a teljes tartály hőszigetelve van elméletben tökéletesen. A környezet hővesztességére nem kell kitérnem. Továbbá a tartály aluminiumból van, kiválaszthatok egy nekem szimpaitkus ötvözetet s annak a jellemzőivel kell csak számolnom.

A tanár azt mondta megelégszik azzal ha csak az abc pontokba szedett fizikai helyzetet emésztem meg elsőre s értem meg, ezt azonban teljes egészében meg kell értenem.

Tudtok segiteni, mert sejtem hogy a nagyob felületen gyorsul a hőátadás azt is setem hogy vastagabb falnál viszont lassul de azt nem hogy milyen mértékben exponencilisan, egyenes arányosságban stb... Radásul ugy tudom különböző nyomásnál más a helyzet a nyomsás viszonyai megértéséből nem adott felmentést de a kiegyenlitőség során ez végig változni fog a folyamat végére a két tartály beáll azonos hőmérsékletre és azonos nyomásra.

Azt kértem hogy kis könnyitésként lehessen inkább nulla fokos a hideg tartály ebbe bele is ment, igy a kiegyenlitődéskor 50 fokra becsülöm de a nyomást már nem tudom, az időt se de ezt kell alapvetően megértenem.

SOS


2013. márc. 23. 19:02
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

Értem, tehát van egy méret amíg érdemes vékonyítani s egy idő után alig számít ha vastagabb.

Fordítva meg ugyanígy egy idő után alig számít ha vékonyabb attól nem lesz gyorsabb a hőátadás.


De ez akkor is igaz ha nem egy hőt nehezen és lassan vezető tégláról hanem alumínium lemezről van szó?


Hogy tudom meg hol itt a határ? Mert azt hinném pl. ha gyors hőátadást akarok akkor érdemesebb 5 mm-es alu lemez helyett inkább 0.1 mm-es, se még ennél is jobb lenne pl. az alufólia de ott már deformálódási problémák vannak.

2013. márc. 30. 10:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!